SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu’ndan F.Bahçe’ye gönderme!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği toplantısı için bulunduğu Ankara'da Fenerbahçe maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 23:05, 05/03/2014
Hacıosmanoğlu’ndan F.Bahçe’ye gönderme!

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe’nin Rize’de kalmasınının doğru bir yaklaşım olmadığını söylerken, “Trabzon medeni bir şehirdir, Fenerbahçe maçını oynar gider” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında 10 Mart Pazartesi günü yapılacak Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili görüşleri sorulan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Söylenecek birşey yok, çok abartılıyor” dedi.

Bu maçın, ligdeki diğer maçlardan bir farkı olmadığını vurgulayan Hacıosmanoğlu, “Trabzon, düşmanını bile misafirperver bir şekilde ağırlayıp gönderen bir şehir. Bugüne kadar hep bu maçlar öncesi ortam germek ve bundan faydalanmak için uğraşıyorlar ama bizim dönemimizde böyle olmayacak. Fenerbahçe, Trabzona gelir, maçını oynar ve gider” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Hem kendilerinin hem de yandaşlarının verdikleri demeçleri biliyorsunuz. Bizim bunların hepsine verilecek cevabımız var ama maç bittikten sonra veririz. Fenerbahçe’nin, olay çıkar endişesiyle Rize’de kalması, bence bir manipülasyon. Çünkü Trabzon’dan çıkıp Rize’ye geçene kadar Trabzon’un bir sürü ilçesinden geçiyorsunuz. Güvenlik sorunundan bahsediyorsunuz ama bu hiç iyi bir yaklaşım değil. Öteki taraftan havaalanından çıktıktan sonra 5 dakikada stattasınız.”

Trabzon’da vali ve emniyet yetkilileri ile görüşeceğini kaydeden Hacıosmanoğlu, “Olağanüstü bir durum varmış gibi göstermek tepki çekmekten başka bir işe yaramaz. Taraftarlarımızın bu provokasyonlara gelmemelerini rica ediyorum. Futbolcularımızdan da bize yakışan bir oyun sergileyip galip gelmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Trabzon’a gelen herkesi aynı şekilde ağırladıklarını ve özel güvenlik istemeye kimsenin hakkı olmadığını belirten Hacıosmanoğlu, “Bu insanlar Trabzon’un medeni bir şehir olduğunu unutuyorlar. Sizin kafanızda tilkiler yoksa, art niyetli değilseniz, o şehrin insanına güvenir, gelir maçınızı oynar gidersiniz” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:19:44,