SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lig TV’nin deneyimli yöneticisi Şansal Büyüka, F.Bahçe’nin ligden çekilme ve havuzdan çıkma planlarını değerlendirdi. Büyüka’nın yorumları, F.Bahçe’nin havuzdan çıkma yorumuna karşı bir rest olarak yorumlandı.

Milliyet gazetesine demeç veren Büyüka, “Ligden çekilme kolay bir iş değil. İnandırıcı bulmam bunu. İnandırıcı olmasını da istemem. Fenerbahçe çok ciddi hakem hataları ile 2 maç kaybetti. Galatasaray'ın da Rize'de penaltısı verilmedi. Fenerbahçe lehine hatalar oldu. Alves 1-2 maçta atılabilirdi. Hakkını ararken ligden çekilirim demen doğru değil. Ancak tepkilerini anlıyorum. 3 Temmuz'un ardından adil yargılanma kuşkusundan sonra Fenerbahçe'nin psikolojisinin bu tepkilere elverişli durumda olduğunu düşünüyorum.

Tapeler yeterli değil derken, tapelerden 6,5 yıl hapis cezasını da hiç doğru bulmuyorum. Aziz Yıldırım'a verilen cezayı ağır buluyorum. Zaten 17 Aralık tahliyelerindeki hukuki gerekçeyi okuyunca şike davası bana çökmüş gibi görünüyor. Ama ligden çekiliriz lafı doğru değil. Bir de şu var… Her fırsatta ligden çekiliriz deyip bunu yapmazsanız sizin söylediğinizin bir inandırıcılığı kalmaz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:20,