SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın milli file bekçisi Cenk Gönen, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında Jose Sambade ile çalışmanın kendisi için büyük bir şans olduğunu belirterek, “Çok iyi kaleci hocalarıyla çalıştım ama Sambade bizim için gerçekten çok büyük bir şans” dedi.

Cenk, Galatasaray derbisindeki sakatlık pozisyonu için ise şunları kaydetti:

“Cesaretim sebebiyle sahada kaldım. O topa uzanmak istedim, büyük bir şanssızlıktı. Az oynadığım için kendimi riske atmadım. Ben de hep forma giymek istiyorum fakat sözleşmemizde ‘hep oynayacaksın’ diye bir madde yok. İdmanlarda en iyi şekilde çalışarak kaleyi korumaya çalışıyorum. Bir kez daha başıma diz darbesi almıştım, hastaneye gitmiştim ama bu kadar ciddi değildi, yine maça devam etmiştim. Derbiden sonra Drogba’nın yaptığı saha içi ilk yardımından sonra Selçuk İnan’ı arayıp teşekkür ettim. Bu pozisyonlar çok sık yaşanmıyor. Futbolda kask da takamıyoruz. Aslında Chelsea kalecisi Petr Cech’in taktığı gibi bir koruma kullanılabilir. Diğer yandan da futbol bir temas oyunu ve serbestlik gerektiriyor.”

Cenk, düzenli forma giyememe durumu karşısında ılımlı bir tavır sergilemesinin nedeni için de “Elimde olana odaklanıyorum, elimde olmayan için ise tahammül gösteriyorum. Elimde olan şey çalışmak ve kendimi geliştirmek. Ben de kendimi geliştirmeye bakıyorum” ifadelerini kullandı.

Takımda en çok Muhammed Demirci’nin şutlarını kurtarmakta zorlandığını itiraf eden siyah-beyazlı oyuncu, milli takım formasını da çok özlediğini belirterek, “Her futbolcu gibi ülkemi temsil etmek isterim. Fatih Terim hocam Denizlispor’da iken de beni davet etmişti. Şu an beni çağırmadı ama eminim çağıracağı zamanlarda gelecektir” diye konuştu.