SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FourFourTwo’ya konuşan Portekizli oyuncu, “Benim dedem de futbolcuydu. Hem de Brezilya’nın en yetenekli futbolcularından biri. Orta sahada oynayan bir kardeşim daha var. Üç kuşaktan beri futbolcuyuz. Hırslı savunmacıların tamamında bu var. Kazanmak istediğimizde içimizdeki heyecan çoğu zaman sertliğe dönüşüyor. Güçlü olmasan bunu yapamazsın. Babam Brezilya’da çok sevilen bir savunmacıydı. Belki de bu yüzden ailemizde sert oynamaya yönelik bir meyil var.” dedi.

“İSTEMEDEN ZARAR VERDİĞİM BİRİ OLURSA…” Sahanın içinde kendisine çok da uçuk gelmeyen bazı şeylerin günlerce tartışıldığını da anlatan Alves, “İçinde bulunduğunu atmosfer yapmak istemediğiniz şeyler yaptırabiliyor. Haberleri takip etmem. Eğer istemeden zarar verdiğim biri olursa, maçtan sonra gidip özür dilerim ve biter. Ondan sonrası beni ilgilendirmez.” diye konuştu.

“EN ÇOK CANER’E BAĞIRIYORUM” Saha içinde en çok Caner’e bağırdığını anlatan Alves, sözlerine şöyle devam etti: “Caner tesislerde oda arkadaşım, çok iyi anlaşıyoruz ama saha içinde en çok kavga ettiğim kişi de o. Sahada sinirli olmasam bile gürültüden ötürü bağırmak zorunda kalıyorum. Yoksa sesimi duyuramam. Bir boşluk olursa ‘Orayı kapatın’ diyorum. Bunu demek zorundayım…”

“TÜRKİYE’DE FUTBOL OYNAMAK ÇOK FARKLI” Rusya ile Türkiye arasındaki futbol anlayışına da değinen eski Zenitli oyuncu, “Burada futbol oynamak diğer ülkelere benzemiyor. Türkiye’de sahanın içinde futboldan çok duygular var. Rusya’da kesinlikle böyle değildi. Oranın stiline alışmam zor oldu. Orada yaşamak da benim için zordu.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:06,