SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya'nın La Gazzetta Dello Sport Gazetesi'ne bugün verdiği röportajda Galatasaray-Juventus maçına değinen Rummenigge, “ O maçın oynanmaması gerekirdi. Birileri baskı yaptı” açıklamasında bulundu.

BİR KERE HOŞGÖRÜ İLE KARŞILAMIŞTIK AMA…

Rummenigge'nin bu sözlerine Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Hürriyet aracılığı ile yanıt verdi. Alman futbolunun efsane ismi ve Bayern Münih Kulübü başkanının ithamlarına yanıt veren Ünal Aysal, “Sayın Rummenige'nin bu tip kendine özgü açıklamaları ara sıra oluyor. Daha önce buna benzer bir açıklaması olmuş ve hoşgörü ile karşılamıştık. Biz genelde UEFA'nın direk olarak aldığı kararların böyle sonradan tartışılmasını doğru bulmuyoruz. Özellikle diğer kulüpler ile ilgili olan konularda da fikir beyan etmekten kaçınıyoruz. Çünkü bu konularda sadece o kulüplerin söz hakkı olduğu görüşüne inanıyoruz” dedi.

KALDI Kİ BİZ NE ERTELENMESİ NE DE OYNANMASI İÇİN ISRARCI OLMADIK

Juventus-Galatasaray maçı sırasında yaşananlara da değinen Başkan Ünal Aysal “ Kaldı ki bu maçın ne ertesi güne bırakılması ne de oynanması konularında ısrarcı olmadık. Futbolda her türlü ihtimalin bütün kulüpler için geçerli olduğunu muhakkak kendisi de çok iyi bilmektedir” diye konuştu.

Hürriyet