SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takvim’de yer alan habere göre, Fildişili yıldızın Mancini’den izin alarak Londra’ya gitmesi sonrası Sneijder’in de Rize’de oynamak istemediği ortaya çıktı. Mancini, Hollandalı yıldızı güçlükle ikna ederken, yerli futbolcuların da artık isyan bayrağını açtığı öne sürülüyor.

Rizespor deplasmanında bitime 5 dakika kala yediği penaltı golüyle hayati iki puan bırakan Galatasaray’da yüzler gülmüyor… Alınan beraberlik sonrasında, Didier Drogba’ya teknik direktör Roberto Mancini tarafından verilen izin daha fazla tartışılmaya başlandı. Taraftarlar ve futbol otoriteleri, böylesine önemli bir maç öncesi Fildişili yıldızın Londra’ya gitmesini skandal olarak nitelerken, bu durumun takım içinde büyük bir kriz yarattığı ortaya çıktı…

Alınan bilgilere göre Didier Drogba’nın Rize’ye gitmemesi özellikle yerli futbolcular arasında büyük rahatsızlık yarattı. Başta Selçuk, Burak, Gökhan Zan ve Hakan Balta olmak üzere birçok isim, antrenör Tugay Kerimoğlu’na rahatsızlıklarını iletti.

ÇOK YORGUNUM, OYNAMAK İSTEMİYORUM! Fakat kriz bununla da sınırlı kalmadı. Rize maçı için Florya’da yapılan son idmanın ardından Wesley Sneijder’in de Mancini ile görüşerek, “Çok yorgunum. Ben de Rize maçında oynamak istemiyorum” dediği öğrenildi. Fakat İtalyan hocanın, “Sana bu maçta ihtiyacım var. Benim en çok güvendiğim isimsin” sözleriyle Sneijder’i zor da olsa ikna ettiği belirlendi.

Yayınlanma Tarihi:11:54,