SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Onların hepsi tarihe geçti!

Futbol dünyasında en hızlı kırmızı kart gören oyuncular...

Domenico Berardi (Sassuolo) - 48 saniye 2 Mart 2014'te oynanan Sassuolo - Parma maçında oyuna girdikten 48 saniye sonra kırmızı kart görünce akıllara en hızlı görülen kırmızılar geldi.
Lee Todd (Cross Farm Park Celtic ) – 2 saniyeDünyanın en hızlı kırmızı kartının hikayesi oldukça ilginç. Maç başladıktan iki saniye sonra Lee Todd’un kırmızı kart yemesine yol açan şey hakemin düdüğü ! Hem de bir karar için değil, maçı başlatmak için çalan bir düdükten bahsediyoruz. Hakem düdüğünü Lee Todd’un kulağının dibinde çalınca, Todd da küfür ediyor. Ancak bir anlık boş bulunma ona kırmızı karta mâl oluyor.
David Pratt (Chippenham Town) – 3 saniyeDavid Pratt rakip oyuncuya kaymak için çok hazırlanmış olacak ki yalnızca üç saniye sabredebiliyor. Karşılaşmanın başlama vuruşuyla birlikte rakip forvetin ayağına sert bir müdahale yapan Pratt, en hızlı çıkan kırmızı kartlardan birinin arkasında yazan isim.
Giuseppe Lorenzo (Bologna) – 10 saniyeİtalya Ligi’nde kırmızı kart görmenin çok zor olmadığı malum. Ancak bunu 10 saniyede yapmak o kadar da kolay değil. Guiseppe Loreno işin kolayını rakibinin yüzüne yumruk atmakta bulmuş.
Keith Gillespie(Sheffield United) – 12 saniyeTahmin ediyoruz ki teknik direktörü Gillespie’yi 53. dakikada oyuna alırken sadece 12 saniye dayanabileceğini düşünmemişti. Ancak Gillespie, Aaron Hunt’a dirsek attı ve atılmayı başardı. Hem de o sahadayken top oyunda bile değildi.
Kevin Pressman(Sheffield Wednesday) – 13 saniyeKevin Pressman listenin en hızlı kalecisi. Kırmızı kart yeme sebebi ise ceza sahasının dışında topu tutmuş olmak. Pressman kendisini top göğsüme sert bir şekilde çarptı ve topu tutmak zorunda kaldım diyerek savunsa da hakemi kendine inandıramadı.
Mark Smith(Crewe) – 19 saniyeListede yer alan üç kaleciden biri Mark Smith. Darlingtonlu bir oyuncuya yaptığı bir faul sonucu sahada sadece 19 saniye kalabilen Smith’in soyunma odasında ilk duş sırasını kaptığını tahmin etmek zor değil.
Jason Crowe(Arsenal) – 33 saniyeHer genç oyuncu ilk maçında kendini göstermek ister. Jason Crowe bunu başaranlardan. Ancak biraz farklı bir yolla. Lig Kupası maçının uzatma dakikalarında Birmingham karşısında oyuna giren Crowe, rakibe yaptığı sert müdahale sonucu sahada yalnızca 33 saniye kalabiliyor. Wenger’i etkileyemese de unutulmadığı kesin.
Jose Batista(Uruguay) – 55 saniyeUruguay’ın Dünya Kupası’nın başarılı ülkelerinden olduğunu söylemek mümkün. Batista ülkesinin farklı bir alanda da duyulmasını istemiş olacak ki 1986 Dünya Kupası’nda 55 saniyede yaptırdığı kırmızı kartla Dünya Kupası’nın en hızlı kırmızı kart yiyen oyuncusu ünvanına ulaştı.
Tim Flowers - 72 saniyeKaleci Tim Flowers, Premier Lig’de en hızlı kırmızı gören isim. Leeds United forveti Brian Deane’i düşüren Flowers forması terlemeden oyundan çıkmak zorunda kaldı. Hakem Rodger Gifford’un ödülü ise maç sonu bir Blackburn taraftarının saldırısına uğramak oldu.