SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım’ın, geçen hafta takımla yediği yemekte futbolculara daha çok pas yapma uyarısında bulunmasından sonra teknik direktör Ersun Yanal da uzun top ve önde baskıdan oluşan sistemi değiştirme kararı aldı. Tecrübeli hoca, sezon başından beri uzun topla çıkıp ileride yapılan baskı sonucu kapılan topları oyuna sokma taktiğinin rakipler tarafından çözüldüğünü ve bu nedenle kolay önlem alınan bir takım olduklarını ifade etti.

ÇOK PASLA RAKİBİ BUNALT Yanal, “Farklı planlar üzerinde çalışmamız şart. Trabzon deplasmanına yepyeni bir stratejiyle sahada olmalıyız” ifadesini kullandı. Yanal’ın eski teknik direktör Aykut Kocaman ile özdeşleşen pas futboluna yakın bir sistem deneyeceği, geriden pasla çıkarak bu şekilde oyun kurmayı düşündüğü belirtildi. Yanal, Trabzon’da yüksek pas yüzdesine ihtiyaçları olduğunun altını çizdi.

RAKİP KAZANIP RAHATLAMAK İSTİYOR Trabzonspor’un F.Bahçe’den alacağı 3 puanın büyük önemi olduğunu bildiklerini söyleyen Yanal, “Rakip evinde daha iştahlı oynayacak ve daha çok tempo yapmak isteyen taraf olacak. Hedefimiz önce tempolarını kırmak sonra kendi oyunumuzla gol aramak” dedi.

(SABAH)

Yayınlanma Tarihi:10:58,