SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsveç’in yıldızı Zlatan İbrahimovic, Türkiye ile oynanacak özel maç öncesi Ankara’da bir basın toplantısı düzenledi:

Belindeki rahatsızlık ne durumda, Türkiye hakkındaki düşüncelerin nedir? Türkiye’de olmaktan son derece mutluyum. Yarınki maçta sahada olmak istiyorum ama belimde sorun olduğu gerçeği var. Ama konum olarak kariyerimde önemli noktadayım. Türk futboluyla ilgili olumlu şeyleden bahsedebiliriz.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçları bunu gösteriyor. Ayrıca 4 tane iyi İsveçli oynuyor. Bu kaliteyi de gösteriyor.

18 yaşında bir Zlatan’la karşılaşmış olsaydınız, ona ne tavsiye verirdiniz? Bunu düşünmek çok güzel bir duygu. Keşke 18 yaşında olabilseydim. Önümün çok açık olduğunu söylerdim. Kendime böyle önerilerde bulunurdum.

Dünya Kupası’ndaki favorin kim? Dünya Kupası’nda bu sene çok güçlü takımlar var. Başarılı bir turnuva olacağını düşünüyorum. Favorim o ülkede oynanacağı için Brezilya. Benimn şahsi favori takımım; takım arkadaşlarımın olduğu ülkelerden birinin kazanmasını isterim. (Brezilya, İtalya, Uruguay, Hollanda)

Türkiye’den teklif gelmesi durumunda ne düşünürsün? Buraya gelir misin? (Gülüyor) PSG’de çok mutlu olduğunu belirtmek isterim. Takımın sahipleri inanılmaz destek veriyor. Açıkçası, Paris’te mutluyum, orada devam etmek istiyorum. Türkiye’den teklif gelirse tabiki mutlu olurum. Bu beni sadece mutlu eder, hala isteniyor olmak güzel bir şey olur.

Yayınlanma Tarihi:16:57,