SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, “Tüm futbolseverlerin izlemekten keyif alacağı, karşılaşma sonuçları ne olursa olsun oynadığımız futbolla ülke insanının gurur duyacağı bir milli takım olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Terim, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından A Milli Takım ile İsveç arasında yarın Ankara’da oynanacak hazırlık karşılaşmasına özel hazırlanan maç kitabındaki “Kırmızı ile gel, beyaz ile gel!” başlığıyla yer alan yazısında, ay-yıldızlı ekibin 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda, Kazakistan, İzlanda, Letonya ve Çek Cumhuriyeti ile aynı grupta yer aldığını hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Uzun soluklu bu turnuvamda, iyi organize olmuş bir milli takım her türlü zorluğun üstesinden gelebilir. Tüm futbolseverlerin izlemekten keyif alacağı bir milli takım olacağımızdan ve karşılaşma sonuçları ne olursa olsun oynadığımız futbolla ülke insanının gurur duyacağı bir milli takım olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bizim güzel bir sözümüz var, ‘birlikten kuvvet doğar.’ Milli takımımız Türk futbolseverlerin desteği ile Euro 2016’ya gitmek için elinden geleni yapacaktır. Başarı bizim için bir yolculuktur, sadece bir varış noktası değil. Hedefe giden yolda hep beraber kenetlenerek ve hiçbir zaman ürettiklerimizle yetinmeyerek yürüyeceğiz.

Bu anlayış ve yaklaşımla 2014 yılının ilk hazırlık maçını Ankara’da oynayacağız. 10 yıl aradan sonra Ankaralı futbolseverler ile buluşmak için hepimiz sabırsızlanıyoruz. Milli takım taraftarlarımıza, tüm Ankaralılara ‘kırmızı ile gel, beyaz ile gel’ diyoruz.”