SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altınordu temkinli ilerleyecek

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta son 10 haftaya lider giren Altınordu, sezon sonunda mutlu sona ulaşması halinde 22 sezon sonra 1. Lig'e dönecek

Güncellenme: 10:59, 04/03/2014
Altınordu temkinli ilerleyecek

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta son 10 haftaya lider giren Altınordu’nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, “Kalan haftalarda asla rahatlamadan, konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutarak, hedefimize odaklanarak şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz” dedi.

İzmir’i Süper Lig’de temsil eden ekiplerden olan Altınordu, 1969-1970 sezonuna kadar aralıklarla 10 yıl Süper Lig’de mücadele etti. İzmir temsilcisi 1991-1992’de 2. Lig adıyla oynanan PTT 1. Lig’de B Grubu’nu 33 puanla tamamlamış ve lige veda ettikten sonra 1995-1996’da amatör kümeye kadar düşmüştü.

2003-2004’te tekrar profesyonel liglere dönen Altınordu, 2011-2012 sezonunda 3. Lig’e düştükten sonra şirketleşme kararı aldı. Altınordu’nun çoğunluk hisseleri Seyit Mehmet Özkan başkanlığında kurulan Altınordu Futbol Yatırımları A.Ş’ye geçti.

Bu şirketleşme kararının ardından geçen sezon 2. Lig’e yükselen Altınordu, bu yıl liderliği bırakmaması halinde 1991-1992 sezonundan sonra tekrar 1. Lig’e dönecek.

2013-2014 SEZONU

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta son 10 haftaya en yakın rakibi Alanyaspor’un 4 puan önünde giren Altınordu, bir çok alanda da profesyonel liglerdeki rakiplerini geçmiş durumda. Topladığı 54 puan ve attığı 50 golle profesyonel liglerdeki en başarılı ekipler arasında yer alan İzmir temsilcisi, kalesinde gördüğü 14 golle en az gol yiyen takımlar içinde bulunuyor.

Altınordu’da şimdiye kadar 19 golü bulunan Gökhan Karadeniz Türkiye’deki en golcü isimler arasında yer aldı.

“ANA DÜŞÜNCEMİZ FUTBOL OYNAMAK”

Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalan 10 haftalık bölümde çok zor maçların kendilerini beklediğini, 3 puanlık sistemde her şeyin olabileceğini söyledi. Kendilerinin çok çalışmaya devam edeceğini kaydeden Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kalan haftalarda asla rahatlamadan, konsantrasyonumuzu üst düzeyde tutarak, hedefimize odaklanarak şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Her maça aynı ciddiyetle hazırlanmak zorundayız. Bunun bilincindeyiz, geçen sene de böyle yaparak, şampiyon oldu. Bu sezon da aynı hedefte ilerliyoruz.”

Eroğlu, Altınordu’nun futbol sosyal girişim başkanı Seyit Mehmet Özkan’la 7-8 yıldır birlikte çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu istikrarda karşılıklı güven çok önemli. Bütün teknik ekip ailesinden uzak Kuşadası’nda futbolcularla yaşıyor, onları ailesi gibi görüyor. Özverili, doğru ve iyi çalışıyoruz. Bu çok önemli, zaten bu da maçlarda ortaya çıkıyor. Bizim ana düşüncemiz futbol oynamak, futbol oynayıp kazanmak. Ne olursa olsun kazanmaktan ziyade oynayarak kazanmak istiyoruz. Bunu da futbolcularımıza alıştırdık.”