SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Zor bir maç olacak’

A Milli Futbol Takımı'nın kalecisi Tolga Zengin, 5 Mart Çarşamba günü Ankara 19 Mayıs Stadı'nda İsveç ile yapacakları hazırlık maçının zor geçeceğini söyledi.

Güncellenme: 20:33, 03/03/2014
‘Zor bir maç olacak’

Milli takımın BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleştirdiği antrenmanın öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tolga, kadrosu iyi bir takımla karşılaşacaklarını belirterek, “İsveç, dünya kupası elemelerinde son play-off maçında elenen bir takım. Zor bir maç olacak. Avrupa Şampiyonası için yaz kampına gitmeden önceki son maçımız. Güzel bir maç olacak. İyi bir rakibe karşı, zorlu geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda ve Kazakistan ile mücadele edecekleri A Grubu’nu da değerlendiren deneyimli kaleci, şunları kaydetti:

“Grupta iyi takımlar var. Avantajımız, iki takımın gruptan çıkacak olması. Takımların isimlerine takılmamak lazım. Dünya kupası elemelerinde zor maçları aldık ama kolay maçlarda puan kaybettik. İşi baştan sıkı tutmamız gerek. Katılamadığımız üç büyük turnuvanın ardından 4’üncüsüne katılmamız gerek. Çok ara verdik. Uluslararası seviyede iyi oyuncuları olan Türk Milli Takımı’nın turnuvalarda yer alması gerekiyor. Onun için elimizden geleni yapacağız.”

Spor Toto Süper Lig’de yaşanan şampiyonluk mücadelesinin milli takım kampına yansımadığını dile getiren milli kaleci, “Milli takıma gelince kulüp takımı geride kalıyor. Artık o formayı taşımıyorsun. Milli takımda hiçbir zaman kulüp meseleleri konuşulmaz. Basına yansıyan bazı yanlış şeyler olsa da hepimiz buraya milli takımın başarısı için geliyoruz. Burada ligdeki yarışın bir anlamı yok. Milli takım geçer ve hafta sonu olunca yarışımız devam eder” ifadelerini kullandı.

Tolga, “Büyük turnuvalara katılmak için neyin değişmesi lazım?” şeklindeki soruya, “Oyuncular olarak kafamızı değiştirmemiz gerekiyor. Geri kalan şeyler hocamızın kararıdır” cevabını verdi.