SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zamansız çıkışı pahalıya patladı…

Ersun Yanal’ın G.Birliği maçı sonrası “6 puanımızı gasp ettiler” şeklindeki zamansız çıkışının arkasında başkandan yediği ağır fırça yatıyor.

Güncellenme: 14:00, 03/03/2014
Zamansız çıkışı pahalıya patladı…

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre geçen perşembe günü takımla yemekte bir araya gelen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın gazabından teknik patron Yanal da kurtulamadı.

Son haftalarda üst üste verilen hatalı kararlara rağmen hakemlerin ‘h'sinden bahsetmeyen ve ‘Futbolumuza bakalım' diyen Ersun Hoca'yı önce Elazığ dönüşü telefonda uyaran Yıldırım, hafta içindeki yemekte de tüm takım önünde bu sözlerle haşladı.

Ersun Yanal'ın Sivas ve Elazığ deplasmanlarında yaşanan hakem hatalarına rağmen ne yayıncı kuruluşa ne de basın toplantılarında bu konulara değinmeden ısrarla “Biz saha içinde kalacağız” demesi başta başkan Aziz Yıldırım olmak üzere birçok yöneticinin dikkatinden kaçmamıştı. Hatta Yıldırım, Elazığ'dan dönerken telefon açtığı hocasına ağır şekilde yüklenerek “Sen nasıl hakem hatalarından bahsetmezsin” sözleriyle fırçayı da basmıştı.

Aynı Yanal, G.Birliği maçından sonra ise kaplan kesildi. Cüneyt Çakır, skora etki edecek hata yapmamasına rağmen basın toplantısında “F.Bahçe'nin 6 puanı hakemler tarafından gasp edilmiştir, çalınmıştır” diyen Ersun Hoca, beklenmedik bir anda geçmiş maçlara dem vurdu. Canı yandığında bile konuşmayan genç teknik adamın bu zamansız çıkışının altında G.Birliği karşılaşmasından önce düzenlenen yemekte yediği fırçanın yattığı ortaya çıktı.

SESİNİ YÜKSELTTİ Perşembe günkü organizasyonda başkan hemen yanı başında oturan Ersun Yanal'ı bir anda tüm futbolcuların önünde hedef tahtası yaparken, futbolculara “Siz oynayacağınız futbola bakın, biz saha dışıyla ilgileniriz. Hepimizin canı yandı” dedikten sonra eleştiri oklarını Yanal'a çevirdi.

Başkan “Şimdi tüm takımın önünde söyle bakalım hoca, nasıl saha içinde kalınıyormuş? Bizim canımız yanıyor sen çıkıp hakemle ilgili iki kelime bile etmiyorsun. Şunun nedenini bir anlat da tüm takım duysun” sözünü sert bir tonla söyleyince Yanal çok zor durumda kaldı.

Kendisini kısa cümlelerle ifade eden Ersun Yanal, tüm takımın önünde yediği azardan sonra G.Birliği mücadelesi sonrası hakemlerle ilgili ağır konuşma yapma kararı aldı.

‘Ne zaman devreye gireceğini biliyor' Gençlerbirliği zaferinin ardından futbolcular soyunma odasında Aziz Yıldırım'ın kulaklarını çınlattı. Başkanın düzenlediği moral yemeğinin zamanlamasının doğruluğuna dikkat çeken yıldızlar, “Başkan bizim babamız. Ne zaman devreye gireceğini çok iyi biliyor” ifadelerini kullandılar.

‘Bundan sonra gözüm üzerinizde' Ligin ilk yarısı Samandıra'ya uğramayan başkan, ikinci devreyle birlikte sık sık çıkarma yaptığı tesislerde oyuncuları böyle uyardı

Ligin ilk yarısında işler yolunda giderken takımı uzaktan izleyen, hatta nadiren Samandıra'ya giden başkan Aziz Yıldırım, ikinci devrenin start almasıyla birlikte sık sık tesislere çıkarma yapmaya başladı. İşin taktik kısmına da müdahale edip, ne zaman iki kaptan Emre ve Volkan'la konuşsa “Şöyle oynayın, daha çok pas yapın, birbirinizle yardımlaşın” gibi öğütlerde bulunan başkan, geçtimiz hafta içi ‘Azizsilin'i devreye soktu.

Takımın performansından memnun olmayan Aziz Yıldırım, geçen hafta ziyaret ettiği idmanda, “Bundan sonra başınızda olacağım. Ne de olsa başka yapacak bir işim yok. Hadi bakalım, kim oynuyor, kim oynamıyor, kim çalışmıyor. Gözüm üzerinizde. Burada olmasam bile her çalışmanın nasıl geçtiğini öğrenirim” sözleriyle sert yüzünü bir kez daha gösterdi.

Yayınlanma Tarihi:13:46,