SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Köşe yazarı Erman Toroğlu, Galatasaray’ın net bir penaltısının verilmediğine değinirken Fenerbahçeli taraftarların yaptığı yürüyüşe göndermede bulundu.

İşte o yazıdan bir bölüm;

“Dakika 44, ama bu sefer 45+1’de aynı pozisyon aynı yerde ceza alanının bir metre dışında oldu hakem elle oynama verdi. Bakarsınız bu hafta da G.Saraylılar İstinye Park’a gelir, pankart açarlar, federasyonu taşlarlar.

Federasyon da önümüzdeki hafta G.Saray maçına Cüneyt Çakır’ı verir. Bir penaltı da onlara çakarlar. Türkiye’de bu işler böyle. Bağıran çağıran prim alıyor.

Muslera maçta bir hata yaptı, zamanlama hatası ve penaltı. O da gol oldu. Mancini yedek futbolcuları oyuna sokmak için 90 veya 90 artıyı kullanıyor. Giren oyuncu ne yapabilir, anlamak mümkün değil. Herhalde “Oyuna girsinler de maç başına para kazansınlar” diye düşünüyor. Hakemler oyuna 90 ve artılarda girenleri oyuncudan saymıyor. Çünkü o kayıpları maça eklemiyor Bazı hakemler de 90. dakikadan sonra oyuna giren futbolcuları oyuncudan saymadıkları için o koydukları dakikalara ilave yapmıyorlar. Orada bir cümle vardır, ‘Oynanmayan süre en az 3 veya 4 dakikadır’.

Oradaki ‘en az’ demek sakatlık veya oyuncu değişikliğinden doğacak maçın kayıplarını oynatmak içindir. Ama bizde hakemler düdüğü çalıp bir an önce kurtulmak peşindeler.

Neymiş efendim, mağlup olmuyormuş. İstersen 34 maçı berabere bitir, alacağın puan 34..Muslera maçta bir hata yaptı, zamanlama hatası ve penaltı. O da gol oldu.”

Yazının tamamını Sabah gazetesinden okuyabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:10:54,