SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’da Gençlerbirliği mesaisi

Teknik direktör Carlos: "Mağlubiyetler herkesin kafasında biraz problem oldu ama ligde dördüncüyüz, bunu kimsenin unutmaması lazım" dedi.

Güncellenme: 15:41, 03/03/2014
Sivasspor’da Gençlerbirliği mesaisi

Sivasspor, Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Gençlerbiliriği ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Kulüp tesislerinde teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, top kapma ve pas çalışmasının ardından yarı sahada çift kale maçla sona erdi. İdmana, ülkelerinin milli takımlarında yer alan Aatif Chahechouhe, Ümit Kurt ve Cihan Özkara, izinli Cicinho, Mahmut Bezgin, Aydın Karabulut ile sakatlıkları bulunan John Utaka ve Adem Koçak katılmadı.

Antrenmanı, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz da izledi.

Roberto Carlos, antrenmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, son haftalarda kötü sonuçlar aldıklarını belirterek, “Önceki maçlarda neleri yapıyorduk, son 2 maçta neleri yapmadık onları düşünerek hareket etmemiz gerekiyor” dedi.

Psikolojik nedenlerin de performans düşüklüğüne neden olabileceğine dikkati çeken Carlos, her mevkide yeterince rekabet olmadığını, bazı futbolcuların yerlerini garanti hissetmesinin motivasyon kaybına neden olabileceğini ifade etti.

Son haftalarda fazla gol yediklerini söyleyen Carlos, yediklerinden daha fazlasını atmaya çalışacaklarını belirtti.

Takım olarak bir düşüş yaşadıklarını ve bunun sonucunda da fazla gol yediklerine dikkati çeken Carlos, “Mağlubiyetler herkesin kafasında biraz problem oldu ama ligde dördüncüyüz, bunu kimsenin unutmaması lazım. Tekrardan toparlanma ve galibiyetlere dönme zamanı” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:39,