SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli futbolculardan anlamlı ziyaret

Mehmet Topal, Nuri Şahin ve Olcay Şahan, LÖSEV'in çalışmalarına destek için düzenlenen organizasyonda lösemili çocuklarla bir araya geldi.

Güncellenme: 16:52, 03/03/2014
Milli futbolculardan anlamlı ziyaret

A Milli Futbol Takımı forması giyen oyunculardan Fenerbahçeli Mehmet Topal, Borussia Dortmundlu Nuri Şahin ve Beşiktaşlı Olcay Şahan, Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) destek amacıyla düzenlenen organizasyona katıldı.

Etiler’de bulunan Günaydın Steakhouse Restaurant’ta Mehmet Topal’ın eşi Selda Topal’ın organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte, Nuri Şahin ile Olcay Şahan da hazır bulundu.

Lösemi tedavisi gören bir grup çocukla bir araya gelen futbolcular ve tanınmış isimler, Kemik İliği Bankası ile Kemik İliği Doku Bankası kurulması çabalarına dikkati çekti.

Oyuncular yaptıkları açıklamalarda, bu çalışmalara farkındalık yaratmak için ellerinden geleni yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Organizasyonda, eski milli futbolcu Tümer Metin, oyuncu Zuhal Topal ve komedyen Ceyhun Yılmaz ile Nuri Şahin’in eşi Tuğba Şahin de yer aldı.

Türkiye’de Kemik İliği Bankası ve Kemik İliği Doku Bankası kurulabilmesi için LÖSEV’in 2008 yılından beri çaba harcadığı belirtilirken, bu çabaların sonuçlandırılması halinde bir yılda bir milyon donöre ulaşılabileceği ifade edildi.