SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gurur duy MHK (!)

AVRUPA yorgunu G.Saray, Rizespor'a konuk oldu. Sarı-kırmızılılar'ın deplasman karnesi çok kötüydü… Bu yüzden temkinli başladılar. İlk yarıda akılda kalan doğru düzgün pozisyon yoktu. Gerçekten de Türkiye'deki futbol hiçbir şekilde zevk vermiyor. Sık sık yapılan fauller ve katı savunma anlayışlarının arasında bir iki gol izleyebilirseniz şanslısınız. Dünkü mücadele de kelimenin tam anlamıyla can sıkıntısıydı. İkinci devrede Deniz'in karşı karşıya kafa vuruşunu auta atması Rize açısından hayal kırıklığı yarattı. Ancak esas hayal kırıklığı G.Saray cephesinde Umut'ta yaşanıyordu… Chedjou, tıpkı Juventus maçındaki gibi Sneijder'in kornerinde topu ağlara göndererek skoru 1-0'a taşıdı. Daha sonra Yekta, Umut'a “Al da bir zahmet atıver” tadında bir pas gönderdi. Umut ise altı pastan zoru başarıp topu auta yolladı. Bunu bir forvet kaçırıyorsa futbol alt yapısında ciddi sıkıntı vardır. Hiç kusura bakmasın ama “Neden oynatılmıyorum?” sorusunun cevabını kaçırdığı pozisyonda bulabilir.

MAÇIN hakemi Kamil Abitoğlu ilk yarıda büyük bir hata yaptı. F.Bahçe-G.Birliği sınavında hakem Cüneyt Çakır, Kulusic'in omuzuna çarpan topa penaltı verdi. Eğer o bile penaltıysa Burak'ın arkasında topa kolları açık olarak yükselen Ahmet'in pozisyonu yüzde yüz penaltıdır. Çünkü Ahmet'in kolları hiç de normal durmuyordu! Penaltı kararı doğruydu ama Muslera'ya sarı çıkarması gerekiyordu.

MHK Başkanı Zekeriya Alp, hakemleriyle bu hafta da gurur duyabilir (!) Kendisine her hafta yeni yeni gurur duyulacak malzemeler veriyorlar (!)

BU hafta şampiyonluk yarışında G.Saray yakıldı. Bakalım önümüzdeki haftalarda sıralama nasıl olacak?

RİZE tribünlerinden yağdırılan yabancı maddelerin üzerinde de durmak lazım. Burak'ın gözü çıkıyordu. Öyle bir gün gelecek ki bir futbolcunun gözü gerçekten çıkacak! Sahaya girişte güvenlik güçleri taraftarları herhalde arama zahmetine girmiyor. Bunun bedelini bir gün birisi çok ağır ödeyecek. Ondan sonra da maç, taktik konuşmanın anlamının kalmadığı dönemleri yaşayacağız.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek