SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu Trabzon’dan ne olmaz?

3 Mart 2014

Ne olacağı belli olmadığından ne olmazı yazmak en kolayı. Bu takım, zor adam olur. Hami Mandıralı'nın yapacağı en iyi iş, 1995-96'da daha 10'lu yaşlarda olan bu oyuncu kadrosuna kendi gollerini ve takımını izlettirmesi. Torku Konyaspor'la oynuyorsun, güç farkı yok. Diri bir takım, isimsiz yabancıları senin isimli yabancılarından daha kalite. Malouda bir monşer gibi sahada durdu. Oyundan çıkarken da monşer gibiydi. Tek eksiği ona yelpaze tutan bir kölenin olmamasıydı. Malouda efendi hadi futbolu unuttun, 1789 devrimini de mi unuttun?

Hami Mandıralı, Mustafa Akçay'ın inadına 1461'li gençleri takıma katma derdinde. İlahi Hami hoca, bu hamleleri Mustafa Akçay varken ona yaptırsaydın da beraber el ele kol kola yürüseydiniz. Bu takıma bir teknik adam yetmez, oyuncu ve kalite eksikliği ile 2-3 pro lisanslı teknik direktör tarafında antre edilmeli.

Maçta ne oldu diye merak edenlere, bildiğiniz her şey demek istiyorum. Trabzon cenahında yeni bir ışık yok. Hami Mandıralı, ‘benim takımım dik oynayacak' demiş. Nasıl, kimle, ne zaman diye kendisine sormak isterim. Bak, şampiyonluk diye sayıklayanlar 30 yaşına geldi.

Beraberlik Trabzonspor'un işine yarar mı haftaya Pazartesi Fener maçından sonra belli olur. Bütün Trabzon o maçı bekliyor. Sanki Fenerbahçe'yi yenmek devrimmiş gibi. Torku Konya ismi gibi şeker takım değil. Bakkal'ın takımları 1.dakika neyse 90.dakika o. Trabzonspor, pozisyon vermedi ama şöyle toplu defans toplu hücuma dair bir enstantanesi de yok.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek