SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta final sevinci

CEV Kadınlar Challenge Kupası yarı finalinde Polonya'nın Impel ekibini eleyerek adını finale yazdıran Beşiktaş Voleybol Takımı'nda tarihi başarının sevinci yaşanıyor.

Güncellenme: 11:29, 03/03/2014
Beşiktaş’ta final sevinci

Siyah-beyazlı takımın antrenörü Adnan Kıstak, bu sezon düşük bütçelerine rağmen CEV Challenge Kupası’nda beklemedikleri bir başarı elde ettiklerini belirterek, kupayı müzelerine götürmek istediklerini söyledi.

AA muhabirine açıklamada bulunan Kıstak, kupada çok güçlü takımlarla mücadele ettiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

“Challenge Kupası’nda başarılı olmak hedeflerimiz arasındaydı ama hakikaten finale kadar çıkmayı beklemiyorduk. Çünkü çok güçlü rakipler vardı. Fakat sporcularımız her maça ayrı ayrı konsantre oldular ve bu noktaya kadar geldik. Dışarıda kaybetsek bile sahamızda kazanmayı bildiler. Yönetim kurulumuz, başkanımız ve taraftarımız bize çok destek verdi. Biz de çok istedik. Kulübümüz tarihinde böyle bir başarı yok. İnşallah kupayı da kazanacağız. Arkadaşlarımız bunu çok istiyor. İnşallah bize nasip olur.”

Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba döneminde de siyah-beyazlı takımda çalıştığını belirten Kıstak, “O zaman istediğimiz başarıları kazanamamıştık. Şimdi kendisine, bu Avrupa finalini buradan ithaf ediyorum. İnşallah İstanbul’da kupayı kazanıp, başkanımıza götürürüz. Bu da bizim çok mutlu eder” ifadelerini kullandı.

“EN DÜŞÜK BÜTÇELİ TAKIMDAN BİRİYİZ”

CEV Challenge Kupası’nda mücadele eden en düşük bütçeli takımlardan biri olduklarını dile getiren Adnan Kıstak, “Yarı finalde elediğimiz Polonya ekibi Impel 2,5 milyon avroluk bir takım. Biz, onların 4’e 1’i bile değiliz. Ama olsun. Önemli olan istemek ve mücadele etmek. Bu nedenle oyuncularıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde görüşlerini belirtti.

Kıstak, finalde karşılaşacakları Rus ekibi Zarechie’nin güçlü bir kadroya sahip olduğunu vurgulayarak, “İlk maç deplasmanda olacak. Oradan iyi bir skorla dönmek istiyoruz. Finalde iki takım da kazanmak için her şeyi yapacak. Şanslarımız eşit. Ben başarabileceğimize inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:11:11,