SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid teknik direktörü Diego Simeone de, “Bazılarını rahatsız etse de ayakta duran bir takım olduğumuz görüldü” değerlendirmesinde bulundu. Ancelotti’nin “sert bir maç oldu” yorumlarına katılmayan Simeone, ”Bu rakip teknik direktörün görüşüdür. Saygı gösteririm o kadar” dedi. Arjantinli teknik adam “Maçı kazanacak fırsatlar yakaladık ama futbolda önemli olan sonuçtur. İlk dakikalarda yediğimiz gole çok büyük bir tepki vermeyi başardık. Takım çok büyük bir iş çıkarı ve onlarla gurur duyuyorum. Yaptıkları işin çok değerli olduğunu düşünüyorum” görüşünü savundu.

Öte yandan Sergio Ramos’un cezasahası içinde Diego Costa’yı düşürmesi maçın en tartışmalı pozisyonlarından biri oldu. Atletico’nun penaltı beklediği pozisyonla ilgili maç sonrasında gazetecilere değerlendirme yapan Sergio Ramos, “Bu futbol. Binlerce penaltılık pozisyon var ama hakemler düdük çalmıyor. Değerlendirmeyi yapacak olan ben değilim ama Diego Costa’ya penaltılık bir hareket olduğunu sanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Atletico’nun kaptanı Gabi de “Son dakikalarda gelen beraberlik ağzımızda acı bir tad bıraktı ama gururlu bir şekilde ayrılıyorum. Her iki takım için de çok açık, fırsatların bol olduğu bir maç oldu. Lig sıralamasında üstlerde olmak için mücadelemize devam edeceğiz” yorumunu yaptı.