SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartal’ın golcüsü, koltuk değnekleriyle yürüyebiliyor. Tomografisinde sol ayağında ödem ile yumuşak dokuda kanama tespit edilen yıldız futbolcu dün raporlarıyla Milli Takım’a gitti. Eskişehir maçında oynaması beklenmiyor.

Beşiktaşlılar sevinsin mi, üzülsün mü? Sevinsinler; Hugo Almeida’nın tarak kemiğinde kırık yok. Ama üzülsünler; Portekizli oyuncu şu an ayağının üstüne bile basamıyor. MP Antalya maçının 78. dakikasında Boum’un ayağına vurduğu golcünün sedyeyle kenara alınması, tarak kemiğinde kırık şüphesiyle ambulansla hemen hastaneye kaldırılması Siyah-Beyazlı camiayı derin bir endişeye sevk etti.

ENDİŞENİN YERİNE UMUT

Tomografide sadece sol ayağında ödem ile yumuşak dokuda kanama çıkınca herkes derin bir “Oh” çekti. Almeida’nın tarak kemiğinde kırık olmaması üzerine bu kez “Acaba Eskişehir maçında oynar mı?” sorusu akıllara geldi. Kırık endişesi yerini Hugo’nun gelecek hafta Eskişehir’e karşı oynama umuduna bıraktı. Ayağında kırık yok ama Hugo Almeida’nın durumu öyle çok da iç açıcı değil.

AİLE HASRETİNİ DİNDİRDİ

Almeida, Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’ni koltuk değnekleriyle terk etti. Acıdan yürüyemiyordu bile. Ayağının üzerine basamıyor. Portekiz’in Kamerun ile 5 Mart’ta oynayacağı hazırlık maçının kadrosuna çağrılan yıldız futbolcu, cumartesi günü ülkesine gitti. Ailesiyle bir araya gelen Almeida, pazartesiden itibaren de Portekiz Milli Takımı’nın kampına gidecek.

KADRODAN ÇIKARTILACAK

Milli Takım doktorlarına raporlarını gösterecek olan Hugo, Kamerun maçının kadrosundan çıkartılacak. Almeida, Türkiye’ye döndükten sonra Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık gözetiminde tedavisine devam edilecek. Almeida’nın bu sezon rekor kırmasını sağlayan Karanlık, Portekizli yıldızın bir an önce sağlıklı bir şekilde. sahalara dönmesi için yoğun bir tedavi programı uygulayacak.

Akşam