SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki doğru bir yanlış

FENERBAHÇE, cezası nedeniyle kadın ve çocuk taraftarları önünde oynadığı maça istediği gibi başlayamadı. 30. dakikadan itibaren rakip kalede yoğun baskı kurdu ve pozisyonlar yakaladı. Ancak mücadelenin ikinci yarısında o bilindik mücadele gücünü ortaya koyan sarı-lacivertliler, rakip kaledeki baskısını daha da artırarak sahadan 3 puanla ayrılmayı başardı. Bu galibiyet Fenerbahçe'ye hayat verdi.

KANATLAR iyi çalıştığında Fenerbahçe gol pozisyonu bulmakta hiç zorlanmıyor. Kuyt, Caner ve Gökhan hangi maçta oyuna ağırlıklarını koymuşsa skoru takımlarının lehine çevirmeyi bildiler. Bu nedenle bu üçlünün bundan sonraki maçlarda gösterecekleri performans Fenerbahçe açısından belirleyici olur.

GENÇLERBİRLİĞİ, Kadıköy'e beraberlik için gelmiş, rakip kaleye gitmeyi hiç düşünmediler. Daha doğrusu bu fırsatı bulamadılar. Tabiri caizse, “Çanakkale geçilmez”i oynamaya çalıştılar ama direnemediler.

MAÇTA tartışılan 3 tane çok kritik pozisyon vardı. Bana göre Cüneyt Çakır bunların ikisinde doğru, birinde ise yanlış karar verdi. Önce doğrulardan başlayalım…

MAÇIN başında Fenerbahçe'nin attığı golde Sow'un kaleci Ramazan'a faul yapmasını Çakır iyi süzdü. Bu pozisyonda topa önce dokunan kaleciydi. İkinci yarıda Alper'in ceza sahasında yerde kaldığı pozisyonda verilen penaltı kararı çok yerindeydi.

BANA göre Çakır'ın maçtaki tek yanlışı ise Fenerbahçe lehine çaldığı ilk penaltıydı. Burada Gökhan'ın sert şutunda top, elini ve kolunu önde tutan Kulusic'in omuzundan sekti. Burada tahmin ediyorum Kulusic'in elini ve kolunu önde tutmuş olması hakemi yanıltmış olabilir. Top burada omuzdan sektiği için yükseklik kazanarak çok sert biçimde yön değiştirdi. Eğer eline veya koluna çarpsa bu kadar sert sekmeyebilirdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek