SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Eskişehirspor forması giyen ve 3 büyüklerin transfer etmek istediği Erkan Zengin önemli açıklamalarda bulundu.

Erkan Zengin, Türkiye'ye gelmeden önce Beşiktaşlı olduğunu dile getirerek babasından kaynaklı ‘'Babam Beşiktaşlıydı zaten bende renkleri siyah beyaz olduğu için'' sempatim vardı ve seçimimde etkili oldu.

Türkiye’den başka takımdan teklif gelmiş miydi? Evet. Trabzon ve Ankaraspor’dan teklifler almıştım ama Mustafa Denizli beni aradıktan sonra hiç düşünmeden geldim.

Takımdan ayrılmanın nedeni neydi? İlk maçım Antalya maçıydı. Yusuf Şimşek ve Ernst o dönem transfer olmuştu ve aynı anda sahadayken maçı kazandık ve diğer 2 oyuncu 65.dakikada oyundan çıktı ben 90 dakika oynadım ve o maç sonrasında ben artık oynarım diye düşünüyorken sonraki 10 maç kadroya bile alınmadım. O dönem Nihat Kahveci'nin gelmesinin de etkili olduğunu söyleyebilirim. Standard Liege beni yeniden istiyordu. Babamı arayıp, “Ne yapayım?” diye sordum. Türkiye’de kalmamı isteyince ben de Rıza Çalımbay’dan gelen teklifi kabul edip Eskişehirspor’a gittim.

Hedeflerin neler? Yerel muhabirlere söylediklerine göre Eskişehirspor’la Avrupa kupalarına katılmak istiyorum. Çünkü Eskişehirspor 1970’lerden beri Avrupa’ya hasret kalan bir takım ve sahip olduğu potansiyelle bunu hak ediyor. Ama bende sezon başı teklifleri değerlendirmek istiyorum. Çünkü bu benim içinde büyük fırsat olacak. İstanbul takımları da olabilir!

(FUTBOL ARENA)

Yayınlanma Tarihi:16:07,