SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Fildişili yıldızı Didier Drogba, geldiği günden bu yana sakat olmamasına rağmen ilk kez bir lig maçının kadrosuna alınmadı.

Chelsea maçında oyundan alınmasına tepki gösteren Drogba, Roberto Mancini'nin kulağına eğilip bir şeyler fısıldamış, bu durum merak konusu olmuştu. Mancini, basın toplantısında esprili bir şekilde “Maçtan sonra birlikte yemeğe gidip gidemeyeceğimizi sordu!” diyerek ustalıkla bu yönde gelen soruyu geçiştirmişti. Ancak ikili arasında yaşananların hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı.

TUGAY'IN ELİNİ SIKMAMIŞTI Eski takımı Chelsea önünde oyundan alınmasına bir hayli sinirlenen Drogba'nın, Mancini'ye “Gol atmak üzereydik. Beni nasıl çıkarırsın?” diyerek tepki gösterdiği öğrenildi. Antalya maçında oyundan alınırken yardımcı antrenör Tugay Kerimoğlu'nun elini sıkmayan Drogba'nın, bu kez direkt kendisini hedef alması İtalyan hocanın keyfini kaçırdı. Bu duruma oldukça bozulan Mancini, idmanlarda da tavır yapan Drogba'yı Rize kafilesine almadı. Drogba'nın son haftalarda oyun içinde pas alamamaktan da şikayetçi olduğu bildirildi.

MANCINI KAFA KARIŞTIRDI: İTALYA MI, NEDEN OLMASIN! G.Saray'a geldiğinde sözleşmesine “İtalya Milli Takımı'ndan teklif gelirse, tazminatsız ayrılabilir” maddesi eklediği iddia edilen ancak bu, yönetim tarafından yalanlanan Mancini'den spekülasyonları artıracak sözler…

Ülkesinde Radio Deejay'e konuşan Mancini, İtalya Milli Takımı'nı çalıştırmak isteyip istemediği sorusuna “Bu çok güzel bir şey. Gerçekten hoşuma giderse elbette yaparım. Neden olmasın? Ancak şimdi G.Saray'dayım ve bir sorun yok” cevabını verdi.

İtalya'nın hocası Prandelli, Dünya Kupası sonrası görevden ayrılacağını açıklamıştı. Mancini, Mourinho ile ilişkisinin nasıl olduğuyla ilgili de “İki meslektaş olarak birbirimize selam vermekle yetiniyoruz” ifadesini kullandı.

MOURINHO’DAN MANCİNİ’YE GÖNDERME: TERİM DAHA FARKLIYDI Chelsea'nin ‘özel' hocası Jose Mourinho, İngiliz basınına Fatih Terim ile Mancini'yi kıyasladı. Mourinho, Terim dönemine göre G.Saray'ın kazanma azminin biraz zayıfladığını ancak oyun içindeki müdahale alternatiflerinin artığını belirtti. Terim'in Mancini'den daha çok kazanma arzusuna sahip olduğunu dile getiren Portekizli teknik adam, İtalyan meslektaşı için de “Rakam ve taktik adamı” değerlendirmesi yaptı.

(HABERTÜRK)

Yayınlanma Tarihi:10:45,