SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb takımından transfer edilen 17 yaşındaki yıldız Alan Halilovic için ödenecek rakamın Barcelona tarafından açıklanmaması ve ücretle ilgili farklı spekülasyonların ortaya atılması İspanya’da ikinci Neymar olayı olarak adlandırılmaya başlandı.

Barcelona ve Dinamo Zagreb’ten önce Alan Halilovic’in sosyal medya hesabından transferini duyurması ve babasının da olayı doğrulamasının ardından iki tarafa yakın kaynaklar 4 milyon Euro gibi bir rakam üzerinde konuşmaya başladı. Yeni Başkan Bartemou’nun “şeffaflık” felsefisini bir kenara bırakarak henüz resmi bir açıklama yapmaması da kafaları karıştırırken, rakamın 4 milyon değil 10 milyon Euro’ya kadar çıkabileceği iddia edildi.

Barcelona’nın gizlilik isteğine rağmen yapılan açıklamaların ardından bir başka iddia ise Zagreb’in genç futbolcunun performansına göre ekstra kazançlar elde edeceği yönünde oldu.

Bu ilginç iddiaların ardından Neymar transferinden maddi olarak büyük zarar gören Barcelona’nın, Halilovic ile ikinci kez aynı duruma düşebileceği konuşuluyor.

Barcelona Kulübü, Neymar’ın transferinde 9,1 milyon Euro vergi kaçırmakla suçlanmış ve Katalan ekibi bu rakamın çok daha üzerinde 13,5 milyon Euro vergi ödeyerek olayın kapanmasını sağlamıştı.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:16:11,