SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 puanı hak etti

FENERBAHÇE nihayet geri döndü. Sarı-lacivertliler, ikinci yarının en iyi futbolunu dün Gençlerbirliği karşısında oynadı. Hafta içinde Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin futbolcularla yaptığı toplantıların işe yaradığını gördük. O ne istek ne hırstı öyle… İlk düdükten itibaren futbolcular bu maçı kazanacaklarının sinyalini verdiler. Kötü oynayan futbolcu yoktu…

CANER ve Gökhan kanatlardan bindirme üzerine bindirme yaptı. İlk yarının son 15-20 dakikası neredeyse Gençlerbirliği ceza sahasının içinde ve civarında oynandı.

İKİNCİ yarıyla birlikte aynı istek ve hırs yine sahadaydı. Pozisyon vardı ama gol geciktikçe sarı-lacivertliler “Acaba” demekten kendini alamadı. Cüneyt Çakır, Kulusic'in koluna çarpan topta bence penaltı kararında haklıydı.

EMRE orta sahada çok çalıştı, arkadaşlarını ateşledi. 2 penaltı vuruşu da usta işiydi. Mehmet Topal yerinde müdahaleler yaptı. Takımın dikine oynayan tek orta saha oyuncusu olan Alper büyük katkı sağladı, yaptırdığı penaltıdaki deparı ve içeri kat etmesi muhteşemdi. Emenike biraz daha dikkatli olsa, bencilliği kenara bıraksa ilk yarıda 1-2 gollük pas verebilirdi. Sakatlıktan çıkan Sow, çok çalıştı. Kuyt bildiğiniz gibiydi. Caner ve Gökhan'ın enerjisi hiç bitmedi. Defansa ve Volkan'a neredeyse hiç iş düşmedi. Fenerbahçe ilk dakikadan son düdüğe kadar hep yüksek tempoyla oynadı. Bu futbolunu kalan haftalara yayarsa Fenerbahçe şampiyonluğu kolay kolay bırakmaz.

HER cezalı maçta takımını yalnız bırakmayan Fenerbahçe'nin kadın ve çocuk taraftarlarını da yürekten kutlarım. Hepinize helal olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek