SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmanın ilk dakikasında skor üretemeyen Beşiktaş, ilk sayılarını Caner Topaloğlu'nun kaptığı topu baskete çevirmesiyle kazandı. Karşılıklı basketlerin olduğu çeyrekte ilk 3 dakika 7-7 eşitlikle geçildi. Bu dakikadan sonra hem pota altından hem de uzak mesafeden Kenan Bajramovic'in bulduğu basketlerle farkı açan siyah-beyazlılar, savunmada da etkili performans sergileyerek ilk çeyreği 23-13 önde tamamladı. Beşiktaş, ikinci çeyrekteki ilk sayılarını Ryan Broekhoff'un basketiyle kazandı. Bu çeyrekte ilk 2 dakika siyah-beyazlıların 28-18 üstünlüğüyle geçildi. İki ekibinde hızlı hücumlarla sayı bulmak istediği bu çeyrekte son 6 dakikaya 32-22 Beşiktaş üstün girdi. Ryan Broekhoff ve Doron Perkins'in basketleriyle hücumda ritmini arttıran siyah-beyazlılar, ilk yarıda son 4 dakikaya 40-27 önde girdi. Kalan sürede savunmada açıklar veren ve hücumda ritmini kaybeden Kartal, farkın erimesine engel olamadı. Beşiktaş, soyunma odasına 43-37 önde girdi. Üçüncü çeyreğe tutuk başlayan siyah-beyazlılar, bu bölümdeki ilk sayısını Kenan Bajramovic ile faul çizgisinden kazandı. Kenan Bajramovic'in hücumdaki performansına Caner Topaloğlu'nun da eşlik etmesiyle farkı tekrar açan Beşiktaş, çeyrekte ilk 4 dakikayı 52-42 önde geçti.

Muratcan Güler'in hücumda oyun iyi yönlendirmesiyle kolay basketler bulan siyah-beyazlılar, moladan sonra farkı 12'ye çıkardı(54-42). Pota altını etkili kullanan Beşiktaş, bu bölgeleden basketler bulmaya devam etti. Kenan Bajramovic ve Ryan Broekhoff ile basketler bularak hücum ritmini devam ettiren ekibimiz, bu çeyreği 64-52 üstünlüjle bitirdi.

Son çeyreğe Beşiktaş, Chris Lofton'un art arda bulduğu 3 sayılık basketlerle başladı(70-52). Savunmada rakibinin dış atışlarını engelleyemeyen siyah-beyazlılar, farkın erimesine de önleyemedi ve son 7 dakikaya 70-59 üstünlükle girdi. Mehmet Yağmur'un zor pozisyonda bulduğu 3 sayılık basketle tekrar farkı açmaya başlayan siyah-beyazlılar, son 6 dakikaya 73-59 önde girdi. Bu dakikadan sonra hücumda sıkıntılı anlar yaşayan ve savunmada açıklar veren Beşiktaş, farkın erimesine engel olamadı ve son 3 dakikaya 76-68 üstünlükle girdi. Mehmet Yağmur'un oyuna girmesinden sonra kalan sürede üstünlüğünü korumayı başaran siyah-beyazlılar, karşılaşmadan 87-79 galip ayrıldı.

Yayınlanma Tarihi:17:19,