SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, 2-1 kazandıkları Bursaspor maçıyla çıkışa geçecekleri yönünde bulundukları tahminin tuttuğunu söyledi.

Hamza Hamzaoğlu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 1-0 geriye düşmelerine rağmen oyuncularının inanılmaz mücadelesiyle sahadan galip ayrıldıklarını söyledi.

Hedefleri bulunan Ziraat Türkiye Kupası’nda Bursaspor’a yenilmeleriyle ortaya çıkan motivasyon kaybının, sonraki maçlara yansıdığını anlatan Hamzaoğlu, “Bugün çıkış yapacağımızı düşünüyorduk, öyle de oldu. Bütün oyuncularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Hamzaoğlu, camianın sezon sonunda UEFA Kupası’na katılma hakkını kazanmayı beklediğini dile getirerek, “Biz, her maça kazanmak için çıkacağız. Süper Lig’deki ikinci yılımızda UEFA Kupası’na katılma hakkını kazanırsak, bizim için büyük mutluluk olur. Oyuncular ve yönetim, isimlerini Akhisar tarihine altın harflerle yazdırır, bunun da farkındayız” diye konuştu.

Aynı zamanda A Milli Takım Antrenörü olan Hamzaoğlu, forvet oyuncusu Niasse’nin, kendisine, “Milli takıma beni niye almıyorsun” diye sorduğuna değinerek, futbolcusunun böyle bir şey söylemesi ve istemesinin güzel olduğunu ifade etti.

Senegal uyruklu Niasse de Türkiye’nin çok iyi bir milli takımı olduğunu belirterek, “Bir anlamda şaka mahiyetinde olabilir bunlar ama neden olmasın? Ciddilik payı da var. Eğer Türk Milli Takımı’na çağırılsam böyle bir şeyi ciddi düşünebilirim” dedi.