SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu futbolla şampiyonluk hayal

BEŞİKTAŞ, Antalyaspor karşısında “şampiyon olmak isteyen” bir takım görüntüsü vermedi. Siyah-beyazlı takımın çok önemli eksikleri olabilir ama bu Beşiktaş için mazeret kabul edilemez.

ORTA saha, maça savunma yönü güçlü oyuncularla başladı. Karşılaşmada net gol pozisyonlarının gelmemesinin temel nedeni bu oldu. Beşiktaş Teknik Direktörü Biliç ise uzun zamandan bu yana oyuna yanlış müdahalede bulunuyor. Bu da Beşiktaş'ın maç içindeki pozisyon alma yeteneğini önemli ölçüde azaltıyor. Rakibe göre hamle yapamayan Beşiktaş, altın değerinde puanlar yitirerek şampiyonluk yarışında rakiplerinden geride kalıyor.

DÜN geceki karşılaşmada siyah-beyazlı ekip mücadeleden o kadar yoksun oynadı ki; hakem Çağatay Şahan'ı bile zorlayamadı! Samat Aybaba'nın çalıştırdığı Antalyaspor ise karşılaşmadan istediğini aldı. Aybaba, elindeki kadrosuyla iyi ve disiplinli bir mücadele ortaya koydu; eski takımına karşı haddini bilerek oynadı.

KARŞILAŞMANIN hakemi Çağatay Şahan, çok kritik pozisyonların yaşanmadığı maçta bile iki tane net, o kadar açık sarı kartı göstermedi ki; ileride yöneteceği daha zor maçlar için kafalarda soru işaretleri bıraktı. Ersan ve Olcay'a çok açık sarı kart göstermeliydi. Maçın sonucunu etkileyecek bir hatası yoktu ama bunları da düzeltmesi gerekir. Almeida'nın penaltı kararı beklediği pozisyondaki devam kararı doğruydu.

MAÇTA bir tane çok kritik karar vardı. Yardımcı hakem Volkan Nariç, ilk yarının sonlarında Antalyaspor'un önemli bir atağını kesti. Oysa pozisyonda ofsayt yoktu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek