SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

6 saniye kuralını yorumladı…

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, 0-0 biten Beşiktaş - Antalyaspor maçı sonrası kalecilerin altı saniye kuralını çiğnemelerine dikkat çekti.

Güncellenme: 12:50, 01/03/2014
6 saniye kuralını yorumladı…

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında 0-0 sona eren Beşiktaş – Antalyaspor maçı sonrası NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen Yüzde Yüz Futbol programında yorumlarda bulundu.

İŞTE RIDVAN SÖZLERİ:

“Merak ediyorum hangi hakemimiz 60. dakikada zaman geçiren kaleciye sarı kart gösterecek. Galatasaray – Chelsea’nın hakemi öylesine bir maçta 60. dakikada Cech’e sarı kart verdi. Bir şey diyebildi mi Cech? Beşiktaş – Antalyaspor maçının ikinci yarısında 6 değişiklik olmuş, Almeida’nın sakatlığı var, Fornezzi zaman geçirip sarı kart yemiş ve 42 kez faul yapılmış ve 4 dakika uzatma verildi. Olmaz yani”.

“Bir de 6 saniye kuralı var. Hakemlerimiz neden uygulamaz anlamıyorum. Lig TV’den maçı izleyenler bundan sonraki maçlarda dikkat etsinler. Baksınlar kaleciler topu aldığında kaç saniye sonra oyuna sokuyorlar. Hele puana ihtiyacı olan takımların kalecileri 10, 11, 12 saniye topu tutuyorlar. Çalsınlar bakalım düdüğü bir daha yapabilecekler mi?”

Yayınlanma Tarihi:08:36,