SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu, bugünkü yazısında TFF’nin Digitürk’ü satın almak için pazarlıklarda olduğunu iddia etti.

İşte o yazı;

Dünyada bir ilke şahit olacağız herhalde…

Bir duyum geldi; Türkiye Futbol Federasyonu kurumsal olarak Digiturk’le pazarlığa oturuyormuş… Konuşmalar başlamış.

Böyle bir şey var mı, doğru mu? Eğer doğruysa, hem alıcı hem de satıcı olarak bir mal nasıl pazarlanacak? Burada Türkiye Futbol Federasyonu’nun tamamen tarafsız olması gerekmez mi? Çünkü bir tarafta kulüpler olacak bir tarafta da yayıncı kuruluş. Bunlar bu malın pazarlığını yaparken, Futbol Federasyonu’nun kenarda durup, yüzde 100 tarafsız olması gerekmez mi? Yine eğer doğruysa, Digiturk’ü Futbol Federasyonu alırsa 3 dakikalık görüntüleri bütün televizyonlara vereceklermiş. Düşünce olarak iyi bir şey ama bu görüntüleri verirken Futbol Federasyonu tamamen tarafsız mı hareket edecek yoksa kendi tayin ettiği hakemlerin hatalarını ve günahlarını kapatmak için belli görüntüleri yollamayacaklar mı?

Veya maçlarda çıkan olaylarda işine gelen görüntüleri verip, işine gelmeyenleri vermeyecekler mi?

Maçlara giden temsilciler ve gözlemciler Futbol Federasyonu bünyesinde çalışan insanlar değiller mi? Bunların da zor durumda kalmaması için yayınlar nasıl verilecek? Veya işler kötü gidip şampiyonluk koparsa, malın değeri düşme korkusuyla maçlara ince ayar yapılabilir mi? Bakınız bu bir anda benim aklıma gelen sorular.

Yayınlanma Tarihi:13:18,