SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi 2. turunda Chelsea ile kendi evinde 1-1 berabere kalan Galatasaray tur için inancını kaybetmedi. Karşılaşmanın ikinci yarısında oynanan futboldan oldukça memnun kalan sarı-kırmızılıların başkanı Ünal Aysal daha önce açıkladığı prim paketinde değişikliğe gitmeye karar verdi.

Beşiktaş derbisinin kazanılması ve Chelsea’ye karşı turu geçmeleri halinde takıma 1 milyon dolar dağıtacağını açıklayan Aysal, bu ücrete zam yaparak primi 1,5 milyon dolar olarak belirlemişti. Sarı-kırmızılıların 1 numarası, Londra’da oyananacak Chelsea maçı öncesinde bir zam daha yaparak bu primi 2 milyon dolara çıkardı. Büyük maçlardan bir gün önce takımla yemek yemeyi geleneksel hale getiren Ünal Aysal’ın Londra’da yapılacak maç öncesi yemekte sarı-kırmızılı futbolculara 2 millyon dolarlık süper primi açıklaması bekleniyor.

“İLK GOLÜ ATARSAK, ÇIKARIZ”

Bu arada Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile Teknik Direktör Roberto Mancini Chelsea karşılaşması sonrasında görüştü. İtalyan çalıştırıcı, “Oyuncularımın ikinci yarıdaki performansından çok memnunum. Eğer bir sakatlık kabusu yaşamazsak ve oyuncularım da inanırsa turu atlamamamız için bir sebep yok. Londra’da ilk golü atarsak çeyrek finale çıkarız” dedi.

Ünal Aysal da Mancini’ye teknik heyet ve takıma güvendiğini dile getirerek, “İlk 8 çok önemli bir hedef. Bunu başarmalıyız” ifadesini kullandı.

(türkiye)

Yayınlanma Tarihi:10:10,