SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş forması altında en iyi sezonunu geçiren Hugo Almeida, siyah-beyazlı yönetimin sözleşme uzatmak için teklif ettiği rakamı kabul etmedi. Geçtiğimiz günlerde, “Almeida'ya teklifte bulunduk, yanıt bekliyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Fikret Orman, Portekizli golcüden olumsuz cevap aldı.

Milliyet’in haberine göre; Siyah-beyazlılar, Almeida'ya yıllığı 3 milyon eurodan 2+1 senelik yeni bir teklif yaparken, mayısta 30 yaşına girecek olan tecrübeli golcü bu öneriyi de elinin tersiyle itti.Portekizli futbolcunun yıllık 3,5 milyon euro garanti ücret istediği ve indirime yanaşmadığı bildirildi.

Almeida'nın bu tavrı siyah-beyazlı yöneticilerin tepkisini çekti. Yıllık 3,5 milyon euro karşılığında Avrupa'dan birçok golcüyü İstanbul'a getirebileceğini düşünen Beşiktaşlı idareciler, Almeida ile yapılan görüşmeleri askıya aldı. Ligde çok kritik bir dönemden geçilmesi nedeniyle pazarlıkları ileri bir tarihe erteleyen yönetim, tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak, transfer dönemi için şimdiden bazı golcülerle görüşmelere başladı.

Hugo Almeida gibi Manuel Fernandes ile de sözleşme yenilemeyen siyah-beyazlılar, bu oyuncuya ise yeni bir teklif sunmayı düşünmüyor. Kulüpten istediği astronomik rakam nedeniyle Fernandes ile görüşmeleri rafa kaldıran Beşiktaşlı idareciler, takım içindeki maddi dengeler nedeniyle kimseye bu anlamda taviz vermeyecek.

Yayınlanma Tarihi:08:07,