SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Mourinho’nun  açıklamaları;

“Sonuçtan mutlu olduğumu söyleyemem. Fakat adil bir sonuç olduğunu da düşünmüyorum. İlk yarıda Chelsea daha iyiydi. İkinci golü bulmamız gerekiyordu. Şanslar da bulduk. Boş alan yakaladık. Ancak ikinci yarıda Galatasaray etkili olan taraftı. Gol atmayı hak ettiler. Defansif anlamda kornerden gol yedik. üzerimizde baskı kurdular ve bu da sonucunda beraberliği getirdi.

Drogba ve Sneijder için zor maç oldu. Chelsea iyi savunma yapan bir takım. Kompakt oynayan bir takımız. Drogba ve Sneijder her zaman tehlikeli. Topla buluştuklarında kalitelerini görüyorsunuz. Ama genel anlamda iyi bir defansif performans sergiledik. Kornerde hata yaptık ve golü yedik. Zor bir maçtı. Galatasaray’ın hücum oyuncuları ikinci yarıda iyiydiler.

Evet bazı oyuncularımızda problemler vardı. Tam olarak kendisini toparlayamadı Oscar, fazla idman yapamadığı için 11’de yer vermedim. Onun dışında alan bulduğunda etkili olabilecek oyuncularımız vardı. İkinci yarıda oyundan düştüler. Ama iyi durumda olduklarında Galatasaray savunmasına problem yaşattılar.

Şanslar hala eşit. İngiltere’de 4-5 bin Türk taraftarı olacak. Burada 55 bin vardı ve çok büyük bir baskı kurdular. Fantastik bir ortam vardı buna bayıldım. Hakemler için de zor bir durum. Stamford Bridge’te taraftarımız aynı olmayacak ama bizim taraftarımız olacak. Atmosfer nedeniyle avantajlıyız. Kaybeden taraf onlar. Ama bizim için de tehlikeli. 1-1’in garantisi yok.

Chelsea’de olmak istediğim kulüpteyim. Ama bir gün benim onlar için çalışmamı istemeyebilirler. Bu durumda her yerde çalışabilirim. Türk taraftarlarını çok seviyorum. Stadyum dışında zaman zaman istemediğimiz görüntüler olabiliyor ama genel anlamda çok iyi bir taraftar topluluğu var.”

 

Yayınlanma Tarihi:00:08,