SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’n de Galatasaray’la karşılaşmak için Türkiye’ye gelen Chelsea bilindiği gibi ve hazırlıklarını Kasımpaşa tesislerinde yaptı.

Maraton.com.tr’de yer alan habere göre, Chelsea’li John Terry’nin Kasımpaşa tesislerinde kaldığı sürede Ryan Donk ile bir müddet sohbet ettiği ve Donk’un Beşiktaş maçında yaptığı tartışmalı hareketi John Terry’e anlattığı öğrenildi.

Donk’un, Beşiktaş’ın gol pozisyonuna girdiğini hissettiği için sahada bulunan ikinci topu elinde tutarak pozisyonu durdurduğunu söylemesi iki oyuncu arasında gülüşmelere neden olduğu belirtilirken, Teryy’nin, Ryan Donk’u parlak zekası nedeniyle tebrik ettiği öğrenildi.

Chelsea teknik direktörü Jose Mourinho’da, Kasımpaşa tesislerinde Şota ile bir araya gelmiş Türkiye ligindeki gelişmeler ve olaylar hakkında detaylı bilgi almıştı.

Bir iddiaya göre kapalı kapılar ardında yapılan görüşmede, Şota’nın da Donk’un hareketini Mourinho’ya anlattığı,Portekizli çalıştırıcı ve John Terry’nin bu konu üzerine uzun süre konuştuğu gelen haberler arasında.

Hatırlanacağı gibi John Terry dün akşam ki karşılaşmada Burak, gol pozisyonuna girdiği an sahada bulunan ikinci top’u elinde bulunduran Terry, topu dışarı atmak yerine saha içine atarak, Galatasaray’ın attığı golün iptal edilmesine neden olmuştu.

Galatasaray yönetimi, şimdi Kasımpaşa-Beşiktaş maçında yaşanan olayın benzerini yaşadıkları için konuyu hukukçularına inceletiyor. Şampiyonlar Ligi tarihinde örneğine rastlanmamış bu olayda nasıl bir başvuru yapılacağı yada yapılıp yapılmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Yayınlanma Tarihi:12:05,