SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’den sert açıklama!

Sarı-Lacivertli kulübün Hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre FB TV'de, kulübe kesilen son cezalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:46, 28/02/2014
F.Bahçe’den sert açıklama!

Fenerbahçe Kulübü Hukuktan Sorumlu Asbaşkanı Deniz Tolga Aytöre, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kurullarının verdiği kararları tartışmanın kendileri için gereksiz olduğunu ve kendileri adına TFF için seçim sürecinin başladığını söyledi.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun kulübe verdiği cezalar konusunda FB TV’ye açıklamalarda bulunan Aytöre, yaptığı değerlendirmelerin ve yorumların başkan ile yönetim kurulunun ortak görüş ve deklarasyonu olduğunu belirterek, “Öncelikle tüm kamuoyunun bu hususu bilmesini isterim. Gelinen noktada Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu olarak, TFF ve kurullarının vermiş olduğu kararları tartışmanın Fenerbahçe için artık gereksiz olduğunu düşünüyoruz. Bizim için tartışılacak yegane konu, TFF’nin Fenerbahçe açısından meşruiyetidir. Ve bugün buradan tüm spor kamuoyuna ve Fenerbahçe camiasına deklare ederim ki, Fenerbahçe için TFF’nin genel kurul süreci, daha doğrusu seçim süreci bizler için başlamış bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bu sürecin tüm Türkiye ve tüm futbol camiasına hayırlı olmasını dileyen Aytöre, bu konuda bugün saat 15.00’te ayrıntılı bir basın toplantısı düzenleyeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Detaylarını ve ayrıntılarını yarınki basın toplantısında konuşacağız. Sadece şu hususu belirtmek isterim. Taraftarlarımızın hassasiyetinin ve endişesinin farkındayız. Onlardan beklentimiz ve bilmelerini istediğimiz husus da şudur ki, Fenerbahçe olarak ya biz bu adil yarışı sağlayacak kurul kararlarını ve bu yarışı sağlayacak yönetimleri sağlarız ya da ‘biz bu oyunda yokuz’ demeyi biliriz. Bu konudaki kararlılığımız çok nettir. Tüm Fenerbahçe camiasının bunu bilmesini istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:23:03,