SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea dergisinden ‘olay’ açıklaması!

Galatasaray maçı için İstanbul'a gelen Chelsea taraftarlarının bıçaklandığı yönündeki haberler üzerine CFCUK dergisinin editörlerinden açıklama geldi.

Güncellenme: 14:51, 27/02/2014
Chelsea dergisinden ‘olay’ açıklaması!

Galatasaray-Chelsea maçı için İstanbul'a gelen iki İngiliz taraftarının Salı akşamı Taksim yakınlarında yaralanması olayının nasıl cereyan ettiğini ortaya çıkarmak amacıyla Chelsea'nin güvenlik danışmanları ve İngiliz Konsolosluğunca birlikte çalıştıkları bildiriliyor.

Guardian gazetesi, bıçaklandıklarını belirttiği iki Chelsea taraftarının yaralarının ciddi olmadığını duyururken Chelsea Klubü, olaylara ilişkin olarak İstanbul'da bulunan taraftarlarla görüşmeler yaptığını kaydederek olayı soruşturmanın esasen yerel polisin görevi olsa da Chelsea'nın konuya ilişkin olarak UEFA'ya bir rapor sunması gerekeceğine dikkat çekiyor.

Habere göre, maç için İstanbul'a gelen, Chelsea taraflarına hitap eden ‘cfcuk’ dergisinden Dave Johnstone, “İstanbul'da buluştuğumuz insanların yüzde 99.9'unun gerçekten hoş ve dostane biçimde davrandı. Dünyanın herhangi bir kentine gidip kendinizi zorda bulabilirsiniz” dedi. Johnstone şöyle devam etti:

“Muhtemelen Londra'nın bazı yerlerinde daha çok şiddet var. Galatasaray veya Türk taraftarları konusunda genel laflar söylemek istemiyorum. Sorun yaratma peşinde olan bir azınlık daima olacak.”

ANKA

Yayınlanma Tarihi:14:50,