SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Cehennem gibi atmosfer vardı’

Galatasaray için “Gücünü gösterdi” diyen Chelsea kalecisi Cech, sarı kırmızılı taraftarlar için ise, ““Cehennem gibi bir atmosfer vardı. Hayatım boyunca tanık olduğum en gürültülü seyirciydi. O statta oynamak hiç kolay değil” yorumunu yaptı.

Güncellenme: 20:44, 27/02/2014
‘Cehennem gibi atmosfer vardı’

Chelsea kalecisi Petr Cech İstanbul’daki dev randevuya dair görüşlerini açıkladı. Kendisine ait internet sitesinden açıklamalarda bulunan deneyimli kaleci, sarı kırmızılıların oldukça iyi bir takım olduğunu dile getirerek Galatasaray için övgü dolu ifadeler kullandı, “Galatasaray gücünü gösterdi” diye konuştu.

Çek file bekçisi, “Bana kalırsa beraberlik bu maç için adaletli bir sonuç oldu. İlk yarı agresif oynadık ama belki de burada enerjimizi tükettik. Rakipte oyuncuların gerilediği anlarda taraftarlarının desteğiyle tekrar ayağa kalktılar. Biz de oluşan o atmosferle bir anda kontrolümüzü kaybettik” dedi.

Sarı kırmızılı taraftarın kendisini etkilediğini de itiraf eden Chelsea kalecisi, “Cehennem gibi bir atmosfer vardı. Hayatım boyunca tanık olduğum en gürültülü seyirciydi. Özellikle ıslık ve yuhlamalar başladığında kulakları sağır edici bir ses oluşuyordu. Zaman zaman bozuk para ve çakmak da attılar ama neyse ki bana isabet etmedi. Bu taraftar Galatasaray için büyük bir itici güç. O statta onlara karşı oynamak hiç kolay değil” ifadelerini kullandı. (Skorer)