SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Van Gaal’in hedefi İngiltere

Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis van Gaal, Feyenoord'un teklifini reddetti. Louis van Gaal'ın İngiltere'yi tercih edeceği iddia edildi.

Güncellenme: 15:03, 26/02/2014
Van Gaal’in hedefi İngiltere

2014 FIFA Dünya Kupası’nın ardından Hollanda Milli Takımı’nı bırakacağını açıklayan teknik direktör Louis van Gaal, Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) ekiplerinden Feyenoord’un teklifini reddetti.

Hollandalı teknik direktör Louis van Gaal, ülkesinin De Volkskrant gazetesine yaptığı açıklamada, birkaç hafta önce bir Feyenoord yöneticisi tarafından arandığını ama teklifi kabul etmediğini belirtti.

Feyenoord’un teklifinin doğru zamanda gelmediğine işaret eden 62 yaşındaki teknik adam, “Feyenoord ile uyuşuyoruz. Feyenoord bir halk kulübü, ben de bir halk çocuğuyum ama şu an doğru zaman değil. 2005 yılında AZ Alkmaar’ın başına geçtiğim dönemde Feyenoord’dan teklif gelseydi kabul ederdim” diye konuştu.

Başarılı teknik adam, ayrıca “Dördüncü bir ülkede şampiyon olma şansım var” diyerek yurt dışına gideceği sinyalini verdi. Brezilya’nın 12 Haziran-13 Temmuz tarihlerinde evsahipliği yapacağı FIFA Dünya Kupası’nın ardından milli takımı bırakacak Louis van Gaal’in bu ifadesi, “İngiltere’yi tercih edecek” diye yorumlandı.

Louis van Gaal, daha önce çalıştırdığı ülkesinin Ajax ve AZ Alkmaar, İspanya’nın Barcelona, Almanya’nın Bayern Münih takımlarıyla şampiyon olma başarısını göstermişti.