SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Schweinsteiger Dünya Kupası’nı bekliyor

Bayern Münih'in milli orta saha oyuncusu Bastian Schweinsteiger'in sakatlığının Dünya Kupası'na kadar tamamern geçmesi bekleniyor.

Güncellenme: 17:14, 26/02/2014
Schweinsteiger Dünya Kupası’nı bekliyor

Bundesliga ekiplerinden Bayern Münih’in Alman oyuncusu Bastian Schweinsteiger’in sakatlığının etkisinden tamamen kurtularak, Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda oynayabileceği bildirildi.

Kulübün sportif direktörü Matthias Sammer, bu sezon sakatlıklarla mücadele ettiği için takımda fazla forma şansı bulamayan Schweinsteiger’in sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Alman basınına konuşan Sammer, ayak bileğindeki sakatlığının nüksetmesi nedeniyle yaklaşık 4 aydır futboldan uzak kalan 29 yaşındaki oyuncunun sağlık durumunun iyiye gittiğini, Dünya Kupası’na kadar tamamen forma gireceğini söyledi.

Scweinsteiger’in form tutmasını beklediklerini vurgulayan Sammer, milli oyuncunun Philipp Lahm, Manuel Neuer ve Dante ile takımın liderlerleri arasında yer aldığını hatırlattı.

Milli oyuncudan övgüyle bahseden Sammer, “Bastian takımın beyni. Her antrenmana katılıyor ve sahada sağlığı ölçüsünde oynayabileceği her dakika görev almak istiyor. Bunun için 1 ile 4 hafta arasında bir süreye ihtiyacı var” ifadesini kullandı.