SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabri Reyiz’den Chelsea’ye gözdağı!

Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Sabri Sarıoğlu, Şampiyonlar Ligi 2. turunda TT Arena'da karşılaşacakları Chelsea maçını değerlendirdi.

Güncellenme: 18:22, 26/02/2014
Sabri Reyiz’den Chelsea’ye gözdağı!

Galatasaray’ın tecrübeli oyuncusu Sabri Sarıoğlu, Chelsea’ye meydan okudu. Karşılaşma öncesi konuşan Sabrı Sarıoğlu; “Şampiyonlar Ligi zor bir lig. Galatasaray bunu yıllarca gördü yaşadı. Geçen seneki çeyrek final başarımızı sürdürerek bu sene bunu tekrarlayıp daha üst turlara çıkmak istiyoruz.”

‘BİZ DE GALATASARAY’IZ’

“İki tane zorlu Chelsea maçı oynayacağız. İyi bir kadrosu olan, çok başarılı bir ekip, ama biz de Galatasaray’ız. Avrupa’da her zaman başarıyla ayrılan bir Galatasaray oldu”

‘BUNU YAPACAK GÜÇTEYİZ’

“Geçtiğimiz yıllarda UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı alarak gücümüzü gösterdik. Geçen seneki çeyrek finalden sonra bunu bu desteğiyle kendi sahamızda iyi bir mücadele ile iyi bir oyunla güzel bir skorla ikinci maça avantajlı bir skorla gideceğiz. İnşallah bunu yapacağız yapacak güçteyiz.”

“Derbi maçlarının da atmosferi çok farklı ama Avrupa’da oynanan maçlar daha farklı bir atmosferde geçiyor. Galatasaray 2000 UEFA kupası ve Süper Kupa zaferinin ardından hedeflerinin büyüdüğünü gösterdi.

‘AVRUPA’DA HER RAKİBİ YENMEK İSTİYORUZ’

Bizim için Avrupa’da başarı gelenek haline geldi. Bunu daha üst seviyelere taşımalıyız. Türkiye’de ki başarı önemli ancak Avrupa için bir basamak sadece. Çünkü gelişen futbolda kendi ligindeki zaferler tabii ki önemli ancak önemli olan yurt dışındaki başarılar.” “Galatasaray’ın önceliği de her zaman bu olmuştur. Avrupa’da önümüze çıkan her rakibi yenip, turları geçip, en üst seviyeye ve zirveye gitmek istiyoruz.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:18:09,