SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

* Aziz Yıldırım TFF binasına, kulüp yöneticileri Ömer Temelli, Mahmut Uslu ve Deniz Tolga Aytöre geldi.

* Aziz Yıldırım’ın yanında çeşitli dosyalar var.

* Aziz Yıldırım ve kurmayları yaklaşık 1,5 saat süren ziyaretin ardından TFF binasından ayrıldı.

*Görüşme sonrası basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapılmadı.

F.BAHÇE-TFF GÖRÜŞMESİNDE NELER OLDU?

Son haftalarda yaşanan hakem hatalarının ardından yaptıkları basın açıklamalarıyla TFF ile tepkilerini dile getiren Fenerbahçe yönetimi soluğu Başkan Demirören’in makamında aldı.

Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Asbaşkanlar Ömer Temelli ve avukat Deniz Tolga Aytöre ve Mahmut Uslu’nun katıldığı zirvede federasyon adına sadece Başkan Yıldırım Demirören ve yöneticilerden Cengiz Zükfikaroğlu’nun yer aldığı zirvede binada bulunan birinci başkan vekili Ufuk Özerten’in bulunmaması dikkat çekti. İki taraf arasında daha önce 21 Aralık 2012 tarihinde yine federasyon binasında gerçekleşen zirveye Aziz Yıldırım ile birinci başkan vekil Ufuk Özerten’in kavgasının damga vurmasının ardından Özerten bu toplantı katılmak yerine odasında kalmayı tercih ettiği öğrenildi.

Bu görüşmenin ardından sporx.com’a konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören yaptığı açıklamada, “Aziz Bey ve yönetici arkadaşlarla gündeme getirdikleri bazı şikayetleri konuştuk. Son dönemlerde kendilerine göre yaşanan hakem hatalarını gündeme getirdiler. Karşılıklı sohbet şeklinde geçti. Tüm kulüplerimizin zaman zaman bu tip şikayetleri olabiliyor. Bunlar bilinen konulardı. Bu tip serzenişleri normal karşılamak gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Fenerbahçe başkanı ve yöneticilerinin Tahkim ve Disiplin Kurulu’ndan şikayetçi oldukları öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisi ile ilgili Tahkim Kurulu’na yapılan başvuruyu zamanında yapılmasına rağmen gündemine almayan Tahkim Kurulu ile ilgili de geçmişten de bazı örnekler vererek tepki gösterdiği öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:17:00,