SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de kadroya bile giremeyen Joseph Yobo, Premier Lig'de banko oyuncu oldu. Ara transfer döneminde sarı lacivertli ekipten kiralık olarak Norwich City'nin yolunu tutan Nijeryalı oyuncu, ayağının tozuyla formayı kaptı. Sadece transferinin hemen ertesi gününe denk gelmesi nedeniyle Cardiff maçında oynatılmayan 33 yaşındaki futbolcu, sonraki üç maçın tamamında ilk 11'de ve 90 dakika mücadele etti.

Norwich City'nin orta saha oyuncusu Alex Tettey, İngiliz basınına yaptığı açıklamada takım arkadaşına övgü yağdırdı. Tettey, “Yobo gerçekten çok iyi gidiyor. Takıma büyük katkı sağlıyor. Savunmada Bassong ile iyi bir uyum yakaladılar. Etkisi fazla” ifadelerini kullandı.

Eski milli futbolcu, spor yazarı Jamie Redknapp da oyuncunun performansına dikkat çekti. Daily Mail'deki köşesini Nijeryalı savunmacıya ayıran Redknapp, “Norwich Yobo'yu alarak önemli bir iş başardı. Başka oyunculara harcanan paralar göz önünde bulundurulduğunda ne kadar önemli bir transfer olduğu daha çok ortaya çıkıyor. Manchester City ve Tottenham maçlarında harika oynadı” diye yazdı.

(MİLLİYET)