SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan taraftarlara uyarı

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'de 28 Şubat Cuma günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda MP. Antalyaspor ile oynanacak maç öncesi taraftarlarını uyardı.

Güncellenme: 18:20, 26/02/2014
Beşiktaş’tan taraftarlara uyarı

Beşiktaş Kulübü, Spor Toto Süper Lig’de 28 Şubat Cuma günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Medical Park Antalyaspor ile yapılacak karşılaşma öncesi, taraftarları kötü tezahürat konusunda uyardı.

Kulübün internet sitesinde yer alan ve “Cuma günü Medical Park Antalyaspor maçında Atatürk Olimpiyat Stadı’nda küfür ve kötü söze hep birlikte karşı duralım” denilen açıklamada, “Tribünlerde küfür ve kötü sözün Beşiktaşımız’a büyük zarar vereceği gerçeğini gören büyük taraftarımızın, Bursaspor ile oynadığımız mücadelede sergilediği olumlu yaklaşım bizleri memnun etmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı’nda yapılan değişiklik sonrası, küfürlü tezahüratın artık 1 saniye bile meydana gelmesi halinde, kulübümüzün cezalandırılmasına neden olacağı gerçeğini, bundan sonraki tüm maçlarımızda da unutmamalıyız” ifadelerine yer verildi.

Şu ana kadar (talimat değişikliği sonrası) Kayseri Erciyesspor, Gaziantepspor ve Kasımpaşa maçlarında yapılan küfürlü tezahüratlar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından toplam 270 bin lira para cezası verildiği vurgulanan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Talimat gereği, Cuma günü oynanacak olan Medical Park Antalyaspor maçında yeniden küfürlü tezahüratta bulunulması halinde, bunun 4. ihlal olması sebebiyle, bir sonraki müsabakamız olan Eskişehirspor karşılaşmasını seyircisiz oynama durumu ortaya çıkacaktır. Şampiyonluk yolunda, sahada alın terlerini son damlasına kadar akıtarak zafere ulaşmayı hedefleyen futbol takımımızı, kötü söze ve küfre yer vermeden, centilmence, coşkuyla destekleyeceğinize olan inancımız tamdır.”