SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aybaba, Beşiktaş’a meydan okudu

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Aybaba:"Oyuncularım ilk yarıda mükemmel bir Beşiktaş maçı oynadı, o düzeyde bir oyun oynarsak bizim lehimizde bitecek bir maç olur diye düşünüyorum" dedi.

Güncellenme: 16:02, 26/02/2014
Aybaba, Beşiktaş’a meydan okudu

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, cuma günü yapılacak Beşiktaş karşılaşması için “Oyuncularım ilk yarıda mükemmel bir Beşiktaş maçı oynadı, o düzeyde bir oyun oynarsak bizim lehimizde bitecek bir maç olur diye düşünüyorum” dedi.

Aybaba, Hasan Subaşı Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, yoğun bir maç trafiğinden çıktıklarını, 11 maçta bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

İç sahada oynadıkları maçlarda performanslarını yükseltemediklerini öne süren Aybaba, “Çok iyi oynadığımız maçlar oldu ama kazanamadık. Futbolda biraz da şans faktörünün sizin yanınızda olması lazım. Oyuncularımı gerçekten kutluyorum, hepsi iyi mücadele ettiler, her şeylerini sahaya yansıttılar” diye konuştu.

Ligde zorlu rakiplerle mücadele edeceklerini ve Beşiktaş’ın da bunlardan biri olduğunu belirten Aybaba, maç ayırma lükslerinin olmadığını, bu doğrultuda her maçın final havasında geçeceğini bildirdi. Aybaba, bundan sonraki maçlar için sahaya 3 puan parolasıyla çıkacaklarını kaydetti.

Bir gazetecinin “İyi bir kadro var ama sahada göremiyoruz” sorusu üzerine Aybaba, bu kadronun yeni oluşturulduğunu söyledi. 5 sene birlikte oynamış bir takımın yeniden revizyona girmesinin, değişime uğramasının çok kolay bir şey olmadığına işaret eden Aybaba, “İkinci yarı çok takviye yaptık. Çok iyi oynadığımız maçlar oldu, kazanamadıkça insan doğal olarak strese giriyor. Bu oyunumuzu devam ettirdiğimiz sürece kazanma şansımız yüksek. Ligdeki konumumuzu yukarıya çıkarmayı planlıyoruz. Ziraat Türkiye Kupası da bizim en büyük hedefimiz” dedi.

Aybaba, “Semih’i bundan sonraki karşılaşmalarda ilk 11’de mi oynatacaksınız?” sorusuna ise Semih’i iç sahadaki maçlarda birinci santrafor olarak değerlendirmek istediğini dile getirdi.

BEŞİKTAŞ MAÇI

Cuma günü İstanbul’da yapılacak Beşiktaş karşılaşması için farklı bir sistem düşünüp düşünmediği yönündeki soruya ise Aybaba, Beşiktaş takımını herkesin tanıdığını, oyun sistemi hakkında da herkesin görüş belirtebileceğini ifade etti. Kendilerinin de saha içinde nasıl mücadele edecekleri yönünde plan yaptıklarını vurgulayan Aybaba, “Oyuncularım ilk yarıda mükemmel bir Beşiktaş maçı oynadı, o düzeyde bir oyun oynarsak bizim lehimizde bitecek bir maç olur diye düşünüyorum. Rakibe alan daraltmayı, çabuk hücuma çıkmayı planlıyoruz” diye konuştu.