SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu sahasında oynayacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Hasan Doğan Spor Tesisleri Halı Sahası’nda teknik direktör Tolunay Kafkas yönetimindeki antrenmanda futbolcular, ısınma hareketlerinin ardından teknik çalıştı.

Yaklaşık 1.5 saat süren ve çim sahada devam eden antrenmana tedavisi devam eden Hakan Özmert katılmadı.

Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, hedeflerinden sapma olmadığını ve geçen hafta aldıkları yenilgiyi unutturmak istediklerini söyledi.

Gaziantepspor’un iyi bir kadroya sahip olduğunu, yetenekli ve özel oyunculardan oluştuğunu anlatan Kafkas, “Gaziantepspor’la birlikte zor bir maç periyoduna gireceğiz. Fakat bundan önce de zor maçlar oynadık. Bu ligde köprünün altından daha çok sular geçecektir. Kimin ne olacağı belli olmaz. Her türlü sürprize her türlü sonuca bu lig hazır olmalı. Taraftarlarımızı maça davet ediyoruz. İçerde oynayacağımız bu maç çok önemli. Bu tip maçlar kazanmamız gereken veya yenilmemiz gereken maçlar” diye konuştu.

Takım kaptanı İlhan Parlak da kendi sahalarında çok daha iyi performans sergilediklerini ifade ederek, Avrupa kupalarına gidebilmek için kritik bir maç oynayacaklarını kaydetti.

Sahalarında oynayacakları bütün maçları kazanmak istediklerini dile getiren Parlak, “Onun için de Gaziantepspor maçı çok önemli. Bu maçta istediğimiz oyun anlayışını, mücadeleyi ortaya koyarsak bu maçı kazanarak Avrupa kupalarına gidebilmek için iyi bir adım atacağımızı düşünüyorum” dedi.

Uğur Uçar da geçen hafta aldıkları mağlubiyetin kendilerine iyi bir ders olduğunu anlatarak, “Sahamızda Gaziantepspor’u yenerek yeni bir seriye başlamak ve üst sıralardaki yerimizi sağlamlaştırmak istiyoruz. Artık Karabükspor’un yukarıdan dönüşü yok. Güzel bir hedefimiz var ve bu hedef doğrultusunda ilerlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Takımın golcü oyuncusu Eneramo da geçen hafta yenildikleri Kayseri Erciyesspor maçında takım olarak kötü olduklarını vurguladı.

Eneramo, Kayseri Erciyesspor maçında kaybettikleri 3 puanı bu hafta geri almak istediklerini dile getirerek, “Benim işim gol atmak, arkadaşlarıma gol attırmak, takımın galip gelmesini sağlamak. Her maçta olduğu gibi bu maçta da gol atmak ve ardından da takla atmak istiyorum. Karabük’ü çok seviyorum. Tolunay Kafkas’ın beni uzun süredir istediğini biliyorum. Kendisi muhteşem bir hoca. O yüzdende buraya gelmekte tereddüt yaşamadım ve teklifi kabul ettim. Avrupa kupaları için avantajlı bir durumdayız. Önemli olan bunu korumak. Böyle gidersek Avrupa kupalarına gideceğiz” ifadesini kullandı.