SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı taraftarlara çağrıda bulunarak futbol takımına destek olunmasını istedi.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Galatasaray derbisi sonrası yapılan olumsuz yorumlara dikkati çeken Fikret Orman, “Ligde daha önümüzde kazanabilecek 36 puan bulunmaktadır. Derbi mücadelesini kaybetmiş olmak, şampiyonluk hedefimizden kopmuş olduğumuz anlamı taşımamaktadır” ifadelerini kullandı.

Taraftarların ve camianın, futbol takımına olan desteğini bu dönemde daha da artırmasını isteyen Orman, sahada ellerinden geleni yapmak için büyük çaba sarf eden oyuncular ile teknik kadroya moral vermelerinin büyük önem taşıdığını dile getirdi.

”DANY’YE DESTEK OLUNMASI BEŞİKTAŞ’I YÜCELTECEKTİR” 

Orman, Galatasaray derbisinde penaltıya sebebiyet veren Dany Nounkeu’ya da destek olunmasını isterken, “Derbi mücadelesinde hırsına yenik düşen ve yaptığı hata nedeniyle eleştirilere hedef olan Dany Nounkeu’ya büyük taraftarımızın destek olması, Beşiktaşımızı yüceltecek bir davranış olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş Futbol Takımı’nın iyi bir oyun sergilediğinin tüm spor kamuoyunun takdiri olduğunu aktaran Orman, şu ifadeleri kullandı:

“Henüz daha kazanılacak çok maç ve elde edilecek çok puan bulunan bir ortamda, büyük Beşiktaş taraftarına ve camiamıza düşen yegane görev, tüm oyuncularımızı sahiplenmek, onların motivasyonlarını artırarak zafere yürümelerine yardımcı olmaktır. Taraftarımızı, sahada alın teri akıtarak bizleri zafere ulaştırmaktan başka bir gayesi olmayan oyuncularımıza, her zamankinden daha fazla destek olmaya davet ediyorum. Büyük Beşiktaş taraftarının, cuma günü Medical Park Antalyaspor ile oynayacağımız karşılaşmada Atatürk Olimpiyat Stadı’nı doldurarak bu desteği her zamankinden daha da güçlü bir biçimde hissettireceğine inanıyorum.”