SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eski Brezilyalı yıldız oyuncu Ronaldo, Brezilya’nın evsahipliğinde düzenlenecek 2014 FIFA Dünya Kupası’nı “Sambacı”ların kazanması halinde Neymar’ın turnuvanın yıldızı olabileceğini iddia etti.

İspanyol basınına konuşan Ronaldo, Neymar’ın Barcelona’ya transferinin ardından futbolunu geliştirdiğini belirterek, “Geçen sezon Konfederasyonlar Kupası’nda izlediğim Brezilya’nın ardından iyimserim. Genç bir takımları var ve Neymar kalitesiyle takımın en iyi oyuncusu” dedi.

Neymar’ın Barcelona’da Lionel Messi’nin ardında kaldığını belirten Ronaldo, “Barcelona’da şimdilik Messi’nin yardımcılığını yapıyor. Ama o çok daha fazlası ve ülkemizin heyecan verici umudu” şeklinde konuştu.

“Brezilya turnuvayı kazanırsa Neymar da turnuvanın yıldızı seçilebilir” diyen Ronaldo, 22 yaşındaki oyuncuya duyduğu güvenin önümüzdeki turnuvada boşa çıkmayacağından emin olduğunu vurguladı.

Turnuva öncesinde statların yetişememesi, güvenlik gibi konular için boşuna endişe duyulduğunu savunan Ronaldo, “Gelmiş geçmiş en iyi Dünya Kupası bu olacak. Önümüzde birkaç ay var ve bazı şüpheler olması normal. Aynı şey kış olimpiyatları öncesi Soçi’de yaşanmıştı” değerlendirmesinde bulundu.

Neymar’ın Brezilya formasıyla 46 maçta 27 golü bulunuyor.