SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın yıldızı ve Chelsea’nin efsanesi Didier Drogba’nın, sezon sonunda serbest kaldıktan sonra ne karar vereceği hala merak ediliyor.

Sporx’te yer alan habere göre, Drogba, halihazırda iki ABD MLS Ligi takımı New York Red Bulls ve Seattle Sounders takımları arasında bir transfer savaşının konusu olmuş durumda. Fildişili oyuncunun ayrıca, Stamford Bridge’e antrenör olarak dönebileceği ve Mourinho ile birlikte çalışacağı da bir opsiyon olarak gösteriliyor.

“NEW YORK’A GEL” Ancak, Drogba’ya en cazip gelen teklifin ABD’den olduğu ve Thierry Henry ile birlikte New York’ta forvet hattında yer almanın tutkusuna dayanamayabileceği belirtildi. Henry’nin Drogba’yı arayarak; “New York’a gel, birlikte oynayalım” dediği Ada basınınca manşetlere taşındı. Henry’nin ayrıca Arsenal’den eski takım arkadaşı Ashley Cole ile de ilgilendiği ve onu New York’a çekmek istediği belirtildi.

ABRAMOVICH İSTERSE PARA ÖNEMLİ DEĞİL Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich ile hala yakın ilişkileri olan Drogba’nın, Rus iş adamından gelecek bir teklif sonrası da alacağı maaşı önemsemeyebileceği belirtildi. New York’tan gelen teklif ise Galatasaray’da aldığı haftalık 120 bin euronun aynısı olduğu ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:12:44,