SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandes tercihini yaptı

Beşiktaş’ın sözleşme yenilemeyi düşünmediği Portekizli oyuncu, Rusya’dan gelen teklifleri geri çevirirken, eski kulübü Benfica’nın önerisini kabul etmeyi aklına koydu.

Güncellenme: 15:09, 25/02/2014
Fernandes tercihini yaptı

Beşiktaş’ın sözleşme yenilemeyi düşünmediği Fernandes ülkesine dönecek… Sezon başında Beşiktaş yönetiminin yeni mukavele imzalamak için sunduğu şartları kabul etmeyen, aksine talepleri daha da artınca siyah-beyazlıların bu konudaki görüşmeleri askıya aldığı Portekizli futbolcu, eski kulübü Benfica'nın yolunu tutmayı planlıyor.

Bilindiği gibi Fernandes'in Rusya temsilcisi Lokomotiv Moskova'ya şimdiden imza attığı öne sürülmüştü. Siyah-beyazlı yöneticiler bu iddiaları 28 yaşındaki oyuncuya sorduklarını ve kendisinin böyle bir imza atılmadığını söylediğini ifade etmişlerdi.

AİLESİ İSTEDİ

İşin aslı ise şöyle… Fernandes, Beşiktaş yönetiminin kendisiyle yeni mukavele imzalamak için görüşme yapmama kararı alması üzerine menajerine “Bana kulüp bul” dedi. Portekizli oyuncu Rus kulüplerinden teklifler aldı. Nitekim bunları değerlendirdi de ama ailesiyle yaptığı görüşme sonrası teklifleri geri çevirdi. Tecrübeli futbolcuya aile bireyleri uzun süredir ayrı olduklarını söylerken, kendisine Benfica'nın yaptığı teklifi kabul etmesini istediler. Artık ailesiyle yeniden biraraya gelmek isteyen Fernandes, bu nedenle Benfica'yı seçmeyi aklına koydu. (Vatan)

Yayınlanma Tarihi:15:00,